Son Dakika

Amasya İl Müftülüğü tarafından zekat, fitre, bağış stantları açıldı

Amasya İl Müftülüğü tarafından zekat, fitre, bağış stantları açıldı

İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Amasya Şubesi iş birliğinde vatan-daşların fitre ve zekat gibi bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak amacıyla Amasya’nın belirli yerlerine stantlar açıldı.
Açılan stantlar ile ilgili açıklamalarda bu-lunan TDV Amasya Şubesi Başkanı İl Müf-tüsü Durmuş Ayvaz, “Türkiye Diyanet Vakfı, ülkemizde ve dünyanın her yerinde adeta ye-di kıtada insanlığa hizmet etmek için üstün gayret göstererek vatandaşların vermiş oldu-ğu zekât ve fitreleri zamanında gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Türkiye Diyanet Vak-fımız bu yıl da ‘Kardeşlerini Unutma, Bekle-nen Sensin’ sloganıyla başlattığı bağış kam-panyasıyla il müftülüğü olarak Sultan II. Ba-yezid Camii, Fatih Camii önünde ve Yeni Sa-nayi Sitesinde kurduğumuz stantda bağış-lanan zekât ve fitrelerin Amasya’daki, ülke-mizdeki, dünyanın dört bir tarafındaki ihtiyaç sahiplerine ve ilimizdeki Hafızlık Kur’an Kur-su öğrencilerine ulaştırılması için çalışma-larımız başladı.
İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elinden tutmak, onların yalnız olmadığını hisset-tirmek adına vatandaşlarımızın zekât ve fitre bağışlarını görevlilerimiz vasıtasıyla kolay-lıkla stantlarımızda alabiliyoruz. Bu yıl da Amasyalı vatandaşlarımızın zekât ve fitre bağışlarını rahatça yapabilmeleri için bağış-çılarımızı stantlarımıza veya cami görev-lilerimize bekliyoruz.” dedi.
Fatih Camii bahçesinde bulunan zekat, fit-re ve bağış standını ziyaret eden Amasya Mil-letvekili Mustafa Levent Karahocagil çalış-malar hakkında stant görevlisinden bilgiler alarak bağışta bulundu.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı