Son Dakika

Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, 2021 yılı Ramazan ayının fitre miktarının 28 TL olarak belirlendi

Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, 2021 yılı Ramazan ayının fitre miktarının 28 TL olarak belirlendi

Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının baş-langıcına kadar olan süre için fitre miktarının 28 TL olarak belirlendi dedi.
Müftü Ayvaz, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarının 28 TL olarak belirlendiğini açıkladığını söy-ledi.
Müftü Ayvaz, “Din İşleri Yüksek Kurulumuzca, 2021 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için Fitre miktarı 28 TL olarak belirlenmiştir.
Fitre miktarının belirlenmesinde, İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alın-mıştır.Belirtilen meblağ, nakdî olarak verilebileceği gibi gı-da vb. maddelerden aynî olarak da verilebilir.
Belirlenen bu miktar aynı zamanda, günlük fidye mik-tarıdır. Bununla birlikte her bir mükellef (fitre veren kişi) bir günlük kendi gıda harcamasına denk düşecek meblağı ya da daha fazlasını fitre/fidye olarak da verebilir.” Diye ko-nuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı