Gündem

AMASYA İL ÖZEL İDARESİ KARLA MÜCADELE EKİPLERİ GÖREV BAŞINDA

Amasya İl Özel İdaresi kapanan köy yollarını açıyor.
İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdür-lüğü bünyesinde oluşturu-lan karla mücadele ekip-leri; görev ve sorumluluk sahasındaki köy yolların-da karla mücadele çalış-maları için 7/24 esasına göre sürdürmektedir.
İlimiz genelinde etkili kar yağışı nedeniyle ula-şımda aksamalar meyda-na gelmemesi için ekip-lerimiz köy yollarının şe-hirler ile bağlantısının kopmaması, vatandaşların köy yollarında sıkıntı yaşamaması ve daha ra-hat ulaşmasını sağlaması için 7/24 esasına göre çalışmalarını sürdür-mektedir.

Amasya Taşova İlçe-sine bağlı Şeyhli kö-yü,Karlık Köyü Korubaşı köyü, Kavaloğlu köyü, Yeşiltepe Köyü, Sofualan köyleri ve Mer-zifon Tavşan dağı yoğun kar yağışı nedeniyle trafik güvenliğinin sağlanması ve yolların kapanmaması için karla mücadele ekipleri, köy yollarında genişletme ve silme işlemleri yaparak sürekli olarak köy yolunu açık tutmaktadır.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin Acar; “Köylerimizde meydana gelen yoğun kar yağışları nedeniyle mağduriyet yaşanmaması, ulaşımın daha rahat ve kolay yapılabilmesi için hizmetlerimizi gece gündüz demeden sürdürerek köy yollarımızı trafiğe açık durumda tutuyoruz dedi.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı