Son Dakika

Amasya İl Özel İdaresi Merzifon’ da sulama tesislerini hayata geçirdi

Amasya İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü, tarım ve hayvancılığa katkıda bulunmak adına sürdürdüğü projelerini bir bir hayata geçiriyor. Sulanabilir tarım alanlarının artırılması için kapalı ve açık sistem sulama tesisleri çiftçilerimizin yüzünü güldürüyor. Tamamlanan projeler ile arazilerin daha verimli kullanılma imkânının yanında ürün verimi ve kalitesini artıracak olan sulama sistemleri aynı zamanda hayvancılık potansiyeline de katma değer sağlayacaktır.
İl Özel İdaresi 2021 yılı yatırım programı kapsamında; Amasya Merzifon İlçesine bağlı Bulak Köyünde Yeraltı Sulama Tesisi (YAS) yapılarak 138 hektar alanda sulama randımanı artırılmıştır. Hanköy Köyünde ise Yerüstü Sulama Tesisi (YÜS) yapılarak 30 hektar alanda sulama randımanı artırılmıştır.
Amasya İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin ACAR; “Sayın Valimizin talimatları, İl Genel Meclis Başkanı ve Meclis Üyelerimizin destek ve katkılarıyla İl Özel İdaresi Yatırım Programında yer alan sulama tesislerimizle birlikte çiftçilerimiz tarım arazilerini sulayarak refah seviyesini yükseltecektir” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı