Son Dakika

Amasya kendi maskesini kendi üretecek

Amasya kendi maskesini kendi üretecek

Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü birlikte maske üretimine başlıyor. Üretilen maskeler Amasya genelinde kullanılacak.
Çin’in Wuhan kentinden başlayarak tüm dünyaya yayılan corona (covid-19) virüsüyle etkin mücadele kapsamında başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere devletimizin tüm kurumları bütün imkânlarıyla seferber olmuş durumdadır.
Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, “corona virüsle mücadele için ilimizde alınan tedbirlere azami ölçüde katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu çerçevede Amasya Merkez İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyon ve desteğiyle koruyucu maske üretimine başlıyoruz.” Dedi.
İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Seyhan Yılmaz, İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan ve koruyucu maske üretimi yapacak atölyelerde incelemelerde bulundular. Atölyelerde üretim öncesi hijyen ve çalışanlar için yeterli sosyal mesafe düzenlenmesi başta olmak üzere gerekli çalışma koşulları oluşturuldu.
İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğünün güç birliği ve koordinesinde İlduş Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alan öğretmenleri ve diğer çalışanlar tarafından hazırlanacak koruyucu maskeler Amasya’nın ihtiyacını karşılayacak nitelikte ve yeterlilikte olacak.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı