Son Dakika

Amasya Kızılay Artvin Arhavi’de

Artvin’ in Arhavi ilçesi geçtiğimiz günlerde meydana gelen yoğun yağış sonrası sel sularına teslim oldu.
Bölgeye ilk andan itibaren ulaşan Türk Kızılay ekiple-rine bu sabah itibariyle Türk Kızılay Amasya Şubesi Başkanı Mahmut Albayrak ve beraberinde 20 kişiden olu-şan Amasya Genç Kızılay Gönüllüsü görevi teslim aldı.
Gerek Afetzede halkına, gerekse bölgedeki çalışma-larını aralıksız sürdüren, sel müdahale ekiplerine günlük sıcak yemek, temiz su ve acil temel ihtiyaçları karşıla-maya devam ediyor aynı zamanda bölge halkının temiz-leme çalışmalarına katkı sağlanıyor.
Bölgedeki çalışmaları yakinen takip edip sürekli incele-melerde bulunan Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık ile fikir alış verişi yapan Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak, bölge halkının her daim yanında olup tüm ihtiyaçlarını karşılanıp gündelik hayatlarına ulaşana kadar yanlarında olacağını belirtti.
Genel Başkan Dr. Kerem Kınık, sel felaketinin yara-larını sarmak için bölgedeki yardım çalışmalarına katılan Amasya Genç Kızılay gönüllülerimizle bir araya gelerek, Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak nezdinde tüm Amasya Kızılay Ailesine teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı