Son Dakika

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerine ödülleri okulda düzenlenen bir törenle takdim edildi

Amasya Macit Zeren Fen Lisesi öğrencilerine ödülleri okulda düzenlenen bir törenle takdim edildi

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ta-rafından bu yıl 52’ncisi düzenlenen “Lise Öğrencileri Araştırma Proje-leri” yarışmasında dereceye giren Amasya Macit Zeren Fen Lisesi öğ-rencilerine ödülleri okulda düzen-lenen bir törenle takdim edildi.
TÜBİTAK Samsun Bölge Final-lerine 7 proje ile çağrılan Macit Ze-ren Fen Lisesi öğrencileri söz ko-nusu yarışmada, 1 birincilik, 1 ikin-cilik ve 1 üçüncülük olmak üzere 3 derece elde etti. Yarışmada, Mehmet Sarı’nın danış-manlığında Salih Esat Tetik, edebiyat alanında bölge birinciliği elde ederek Türkiye Final-lerinde yarışma hakkı kazandı.
Semra Yılmaz’ın danışmanlığında değerler eğitimi alanında yarışan Sudenaz Kanık, Il-gın Yaşar ve İrem Çaydere’den oluşan takım bölge ikincisi oldu.
Zeynep Ateş Yıldırım danışmanlığında edebiyat alanında proje hazırlayan Huzeyfe Fazıl Koç ve İklimiya Akça bölge üçüncüsü oldular.Bölge Finaline okulumuzdan davet edilen diğer takımlar da şöyle: Cengiz Uslu danışmanlığında öğrenciler Eylül Bayboğan ve Zey-nep Berra Kunt, kimya alanında;Nurcan Kodak’ın danışmanlığını yaptığı Tuğba Elverdi, Azra Nur Engin ve Melek Orha adlı öğrencilerden oluşan takım, sosyoloji alanında;
Yavuz Korkmaz’ın danışmanlığını yürüttüğü ve Doğukan Karabıyık, Bedirhan Bulut ve Çağatay Çakırtaş’tan oluşan ekip matematik alanında; Mehmet Sarı’nın danışmanlığında proje hazırlayan Tarık Cin ve Asude Alim tarih alanın-da yarıştılar. Başarılı öğrenciler ve danışman öğretmenler, Okul Aile Birliği Başkanı Hakan Kobiç, başkan yardımcısı Mustafa Yılmaz ve Macit Zeren Fen Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ertuğrul Deniz KÖSE tarafın-dan ödüllendirildi. Okul Aile Birliği Başkanı Hakan Kobiç, “Öğrencilerimizin yaptıkları pro-jeler ve aldıkları ödüller, hem bizi hem Amasyamızı sevindirdi. TÜBİTAK gibi bir organizasyonda derece almanın zorluğunu biliyoruz. Öğret-menlerimiz de bu süreçte çocuklarımıza destek oldular. Onlara da teşekkür ediyoruz.”dedi. Macit Zeren Fen Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Ertuğrul Deniz KÖSE de, kendisinin de bu sıralardan yetiştiğini ve okulun her başarısınıda ayrı bir mutluluk duyduğunu söyledi. Okulun akademik çalışmalarının yanında projelere ve yarışmalara önem vermesinin öğrencilerinin ufkunun zenginleşmesi bakımından çok önemli olduğunu söyledi. Öğren-cileri ve danışman öğret-menlerini gerek proje hazırlık safhasındaki çabaları gerekse yarış-mada gösterdikleri başarıdan dolayı kutladı. Okul Müdürü Ahmet Eren, yarışmaya 17 proje sunduklarını, 7 projenin bölge finallerine katılmaya hak kazandığını ve 3 projenin dereceye girerek 1 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçün-cülük olmak üzere 3 derece elde ettiklerini söyledi. Bu yıl Amasya’da TÜBİTAK tarafından ödüle layık görülen 5 öğrencinin de MZFL öğrencisi olduğunu vurgulayarak Amasya Fer-hat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi adına proje hazırlayan MZFL öğrencileri Yavuz Bülent Yurduseven’i, matematik alanında bölge birinciliği için; Kaan Sivaslıgil’i tarih alanındaki bölge ikinciliği için tebrik etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı