GÜNCEL HABER

Amasya Macit Zeren Fen Lisesinden Tarihi Başarı

Macit Zeren Fen Lisesi öğrencisi Barış Öksüz bu yıl yapılan YKS’de TYT Türkiye İkincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.
Pandemi sürecinde tüm zorluklara rağmen Amasya’ya Türkiye İkinciliği kazandıran Barış Öksüz, sınava günde on saat çalışmayla hazırlandığını ve son bir yıl pansiyonda kalarak çalıştığını söyledi.
Okul müdürü Ahmet EREN, pandeminin tüm olumsuzluklarına karşın okul olarak Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına ve denemelere devam ettiklerini, tam kapanmalar dışında okul pansiyonunun yıl boyu açık tuttuklarını söyledi. Türkiye ikincisi olan öğrencisini ba-şarısından dolayı kutla-yan Ahmet EREN, bunun tesadüfi bir ba-şarı olmadığı-nı ilk 1000’de 8, ilk 5000’de 21, ilk 20.000’-de 50 öğrencilerinin olduğunu ifade etti
Okul Müdürü Ahmet EREN şöyle devam etti: Bu yıl 12. Sınıftaki tüm öğrencilerini sınava hazırlamak için emek verdik. Karantina döneminde pansiyonumuz öğrencilerin rahat ve güvenli bir şekilde ders çalışabile-cekleri ortam haline getirildi.
Öğretmenlerimiz büyük fedakârlıklar göstererek her türlü riske rağmen derslerini aksatmadan sınıflarında oldular. Yardımcı hizmetli personelimiz büyük özveri göstererek okul ve diğer yaşam alanlarının hijyen bakı-mından sağlığa uygun olması için çaba sarfettiler. Zaman zaman zorluklarla karşılaşsak da öğrencileri-mizin motivasyonunu her zaman en üst düzeyde tut-maya çalıştık. Öğrencilerimize şunu her zaman hatırla-ttık: Elde ettiğiniz puanlar, sıralamalar, bölümler mutlaka önemli ancak asıl değerli olan bunlarla birlikte ülkemize, milletimize, devletimize ve ailelerinize faydalı ve hayırlı birer evlat olarak yetişmenizdir.
Bu başarıda en büyük pay öğrencilerimizin olsa da onların yetişmesinde katkıları büyük olan ailelerine ve her başarının arkasındaki gizli kahramanlar idareci ve öğretmenlerimize, yaz kış demeden çocuklarımızın her türlü ihtiyacını karşılayan okul ve pansiyon çalışanlarımıza emekleri ve destekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı