Son Dakika

AMASYA MAVİ HABERLERDE

Amasya, koro-navirüs tablo-sunda yüzde 75,1’lik aşılama oranıyla mavi kategoriye girdi. Amasya bu oran-la Türkiye’de ma-vi kategoride yer alan 6. Karade-niz bölgesinde de ilk il oldu. Sosyal medyahesabından paylaştığı mesajında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “AMASYA MAVİYE GEÇTİ.
Amasya artık düşük riskli iller arasında.
En az bir doz aşı olanla-rın oranı %75’in üzerinde.
Salgınla mücadelenin kurallarına uyum yüksek.
Amasya’yı kutluyoruz. Mavi haberlerimiz çok ol-sun!” ifadelerini kullandı.
Amasya Valisi Mustafa MASATLI basın mensupları-na yaptığı açıklamasında şu ifadelerine yer verdi; “Bugün ilimiz için önemki bir gün aşılama haritasında Mavi kategorideyiz.”
Yaklaşık 1,5 yıldır ülkemizi ve dünyayı et-kisi altına alan Covid-19 salgını ile ilgili ülke-mizde ve ilimizde önemli çalışmalar yürü-tülüyor.
Sayın Cumhurbaş-kanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığın-daki hükümetimiz ve Sağlık Bakanlığımız koordinesinde yürütü-len çalışmalara bizde elimizden geldiği kadar gayret sarf et-meye çalıştık. Salgının gerek önlenmesi gerek etkilerinin azaltılması bakımından pek çok çalışmayıda ülkemizde olduğu gibi ilimizde yürütmüş olduk. Bu çalışmalar çerçevesinde salgının etkilerini azaltmak bakımından maske+mesafe+temizlik kurallarına azami derecede gerek
bizlerin gerek vatandaşların uyması bakımından sürekli olarak vatandaşlarımızı yönlendirdik ve bu konuda çalışmalar yürüttük.
Salgının bu biçimde önlenemeyeceği ortaya çıkıp salgınının aşısı bulununca bizlerde tüm Amasyamızda başta valiliğimiz, Amasya İl Sağlık Müdürlüğümüz, kurum ve kuruluşlarımızın desteği ile aşı kampanyası başlattık.
296 noktada aşılama çalışmaları yürüttük. Aşılama çalışmalarımızda Amasyalı vatandaşlarımız ciddi derecede ilgi gösterdiler.Bizler kurban Bayramında Merzifon ilçemizde bulunan trafik kontrol noktasında aşılama ünitesi oluşturduk. Geldiğimiz noktada Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın açıklamış olduğu Günlük Covid-19 tablosunda Mavi kategoride yer alması bizleri ciddi derecede memnun etti. Şu ana kadar ilimizde yapılan aşı sayısı yaklaşık 350 bin 1 doz aşı 197 binin üzerindedir. Bu rakamları oransal olarak ifade ettiğimizde ilimizde 1. doz %75.10’luk bir rakamla haritada Mavi kategoriye geçmiştir. Bütün bu çalışmaların yürütülmesinde başta Amasya İl Sağlık Müdürlüğüne, sağlık çalışanlarımıza ve bize destek olan, değer katan çalışmalarımızda yanımızda olan tüm çalışma arkadaşlarımıza ve en büyük teşekkürü de Amasya halkına yapmak istiyorum.
Amasya halkımıza bu duyarlılığından dolayı çok teşekkür ediyorum.Bundan sonraki hedefimiz %100’lük hedefe ulaşmaktır. Burada gençlerimize mesajım; “Sevgili gençlerimiz gelin aşı olalım.” Amasya ve Türkiye hepimizin ama gelecek sizlerin.
Geleceğimiz için aşı olalım ve bir an önce salgın sürecini başta şehrimiz olmak üzere ülkemiz topraklarından uzaklaştıralım.”diye konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı