Son Dakika

AMASYA MİSKET ELMASI HASADININ HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Ak Parti Amasya Millet-vekili Mustafa Levent Kara-hocagil Amasya misket el-ması hasadına katıldı.
Elma hasadı töreninde konuşma yapan Ak Parti Milletvekili Karahocagil şu ifadelere yer verdi;
“Elma denince akla ilk Amasya geliyor. Yalnız mis-ket elması değil elma denil-diği zaman salt ülke çapında değil dünya çapında akla ilk gelen şehir Amasya’mızdır.
Amasya olarak misket el-ması adına sadece kasalayıp satmaktan başka henüz bir başarıdan bahsedemiyorum. Bu konu Sayın Valimizle, milletvekili arkadaşlarımla, teşkilatlarımızla belki de en çok istişare ettiğimiz konudur. Artık elmayı, domatesi kasalayıp satmayı, soğanı çuvallayıp satmayı bırakıp hiç değilse bunların artı katma değerinden de Amasya’mızın faydalana-bilmesi için elimizden geleni yapmamız lazım.

2018’de milletvekili ol-dum, o günden beri tarım şehri olan Amasya’mızda tarıma en büyük desteği verdik, verme gayretindeyiz, inşallah sonuna kadar da vereceğiz.
Milletvekilliğinin süresi 5 yıl. 5 yılın sonuna kadar düşüncem Amasya’daki sulama sistemlerini tamam-lamak. Ziraatçımızın, köylümüzün bizden en büyük isteği olan ki ülke çapında da son yaşadığımız kuraklıklardan ötürü Amasya’da mutlaka barajı, göleti, kapalı sistemleri bitirmemiz lazım.
Bu konuda gerçekten de destekleriniz hiçbir zaman esirgemeyen öncelikle Sayın Valimize, Hasan Çilez vekilimize, Ak Parti İl Başkanımıza, il ve ilçe teşkilatlarına, belediye başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra da destekler devam edecektir.
Belki sulama sistemlerini bitirme gayretindeyiz ama işlerin nasıl yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Bunları daha da hızlandırmak adına ben bir milletvekili olarak elimden geleni yaptığıma ve yapacağıma yine söz veriyorum.” şeklinde konuştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.