Son Dakika

Amasya OKA’ya üye 4 il içerisinde 1. sırada

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Valilik AB Proje Ofisimiz bu dönemde faal şekilde çalışmalarını sür-dürmektedir.
Proje Ofisimizin sanayi, tarım, turizm, iklim değişik-liği, kadın kooperatiflerinin desteklenmesi, Yeşilır-mak’ın temizlenmesi ve rek-reasyon alanları oluşturul-ması ve dezavantajlı çocuk ve gençlerin meslek edin-meleri konularında hazırla-dığı 16 farklı projenin 2021 yılında başvuruları yapıl-mıştır. Bununla birlikte geç-tiğimiz yıl üyesi olduğumuz DOKAP’tan en çok proje desteği alan 4. il konumundayız. OKA’nın hayata geçirdiği Katma Değerli Sanayi Altyapısının Desteklemesi Destek Programında ise OKA’ya üye 4 il içerisinde 1. sırada yer almaktayız dedi.
Vali Masatlı Amasya genelinde sunulan kamu hizmetleri ile kamu yatırımlarının genel değerlendirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık etti.
Toplantıda ayrıca Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile kamu kurumlarının idarecileri yer aldı.
Vali Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada, “İlimizde kadın kooperatifçiliği alanındaki çalışmalarımız devam etmek-tedir.
Bu kapsamda son olarak Merkez ve Merzifon ilçelerimizde kurulan 2 koopera-tifle birlikte toplam kadın kooperatifi sayı-mız 10’a çıkmıştır.
Sosyal yardım faaliyetleri kapsamında ise nakit ve gıda yardımının yanı sıra Ağustos ayı başından itibaren Merkez ilçemizde 65 yaş ve üzeri yalnız yaşayan ve sıcak yemek yapamayacak durumda olan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek servisimiz başlamıştır.Yaz tatili sürecinde telafi eğitim-leri de devam etmekte olup, önümüzdeki yıl LGS ve YKS’ye girecek 8 ve 12. Sınıf öğren-cilerimize yönelik destekleme kursları da başlamıştır.
Tarım alanında ise ekim ve dikim mev-simi olan sonbahar da üreticilerimize dağı-tımı yapılmak üzere 400 bin TL bütçeli Ceviz, 240 bin TL bütçeli Cennet Hurması, 420 bin TL bütçeli Çilek, 65 bin TL bütçeli Amasya Misket Elması, 575 bin TL bütçeli Kiraz, 375 bin TL bütçeli Kuşburnu ve 420 bin TL bütçeli Tritikale üretim projeleri için üreticilerimizden talep toplamaya başlamış bulunmaktayız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı