Son Dakika

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü İşçi Alım Kuraları Çekildi

Amasya Orman Bölge Müdürlüğü İşçi Alım Kuraları Çekildi

Amasya Bölge Müdürlüğüne bağlı işyerlerine 113 adet Orman İşçisi, 6 adet Diğer Fidanlık İşçileri ve Bahçıvanlar, 5 adet Aşçı ve 4 adet İş Makineleri Bakım ve Onarım İşçisi ol-mak üzere toplamda 128 adet Geçici İşçi alımı için Amasya Amasya Orman Bölge Müdürlüğü kampüs içerisinde Amasya 3.Noter tarafından adayların katılımıyla kura çekim işlemi gerçekleştirildi.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflunun katılımıyla Bölge Müdür Yardımcısı Rıdvan Kalelioğlu başkanlığında Personele Şube Müdürü Mehmet Saran, Personel Şefi Murat Karakaya, İSİ Şefi Mustafa Kartal ,görevliler ve adayların katılımıyla gerçekleştirilen kura çekim işlemi öncesinde Bölge Müdürü Halil Oflu tarafından yapılan konuşmada;
”Bölge Müdürlüğü bünyesinde, orman yangınları başta ol-mak üzere çeşitli işlerde çalıştırılmak üzere alınacak işçilerin belirlenmesi için birazdan yapılacak kura çekim işleminin tüm adaylara, bölge müdürlüğümüze ve teşkila-tımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Tüm adayları bilmeliler ki; Adayların belirlenmesi sürecinde yapılacak tüm işlemler hakkaniyet içerisinde yapı-lacaktır.
Kura çekim işlemi sonuçları asil ve yedek adayların olarak (https://www.amasyaobm.gov.tr) web sayfasında ilan edilecektir.
Yine ilan edilecek tarihler aralığında asil ve yedek listeye giren adayların başvuru yaptığı iş kollarının gerekliliği olan mesleki deneyim ve fiziki performanslarının ölçüldüğü mülakat işlemi gerçekleştirilecektir.
Bu ölçüt ve seçmelerin sonucunda işbaşı yapmayı hak kazanan adaylar, ülkemizin her köşesinde orman yangın-larına ve alevlere karşı cephe savaşı veren orman teşkila-tımızın birer mensubu olacaklar.
Teşkilatımızın ormanları korumak ve çoğaltmak için ülkemizin her köşesinde göstermiş olduğu can siperane mücadeleyi Basın yayın kuruluşlarında görüyor, duyuyor ve okuyorsunuz.
Ülkemiz adına Dünya fidan dikim rekorunu kırdığımızı da okudunuz.
Ormanlarımızı korurken, alevlere karşı savaşırken şehit verdiğimizi de okudunuz.
ülkemiz için önemli ve zorlu bir görev üstleneceğinizi asla unutmayınız.
Bu süreçler tamamlanıp görevlerinize başladığınızda hep birlikte orman varlığını korumak, çoğaltmak sürdü-rebilirliğini sağlayarak oksijen deposu yeşiller içinde bir memleket oluşturmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’ Dedi.
Noter huzurunda çekilen kura sonuçları 04/07/2021 tarihine kadar Bölge Müdürlüğünün (https://www.amasyaobm.gov.tr) web sayfasında ilan edile-cektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.