Son Dakika

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;

Ormanlar Geleceğin En Değerli Hazinesi Olacaktır”

Niksar Orman İşletme Müdürlüğünce 2021 yılı iş programı doğrultusunda yürütülen faaliyetlerin ilk altı aylık bölümünün değerlendirilmesi yapılarak tamamlanan ve devam eden çalışmaların denetim ve incelemeleri devam ediyor.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu beraberinde Bölge Müdür Yardımcıları Gültekin Şenlikoğlu, Rıdvan Kalelioğlu, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden OYM Şube Müdürü Engin Keleş, Mali İşler Müdürü Recep Karataş, Niksar Orman İşletme Müdürlüğü ziyaretinde İşletme Müdürü Erdal Düzgün ve teknik ekip tarafından karşılandı.
Teknik personelin katılımıyla düzenlenen toplantıda; İşletme Müdürü Erdal Düzgün tarafından mayıs sonu itibariyle tamamlanan projeler ve yıl sonu hedeflerine ulaşılması noktasında izlenecek yol haritası sunu eşliğinde anlatıldı.
Toplantının ardından, Niksar orman işletme müdürlüğü Köklüce orman işletme şefliği 313 nolu bölmede Knb3 meşçere tipinde genç meşçere bakım programları çerçevesinde silvikültür uygulamalarına yönelik olarak Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden tarafından uygulamalı anlatım yapılarak önceden belirlenen deneme alanında tatbikat gerçekleştirildi.
Denetimler ve sonrasında yapılan silvikültür tatbikatının ardından Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
“Orman teşkilatımızın kuruluşu olan 1839 yılından bugüne orman varlığımızı korumak, geliştirmek ve çoğaltmak için ormancılık faaliyetleri yürüten teşkilatın mensuplarıyız.
182 yıldır ormancılık faaliyetlerindeki gelişimler takip edilerek uygulanmış, başarılı sonuçlar elde edilmiş, mesleki bilgi birikimimiz ve yazılı kaynaklarımız var. Doğadan gözlemleyerek edindiğimiz bilgilerimiz var.
Bu kaynaklardan, doğal gözlemlerden ve meslek büyüklerinizin birikimlerinden yararlanın ve çalışmalarınızda uygulayın.
Ormanlar geleceğin en değerli ​Hazinesi olacaktır.
Bugün ormanlarda gerçekleştirdiğiniz her çalışma çocuklarınıza bırakacağınız en değerli mirasınız bu memlekete yapacağınız en büyük hizmet olacağını asla unutmayın.’’ dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.