Son Dakika

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;

“Orman suçlarına Karşı Her yanımız Fotokapanla izleniyor”

Amasya Orman İşletme Müdürlüğünce 2021 yılı iş programı doğrultusunda yürü-tülen faaliyetlerin ilk altı aylık bölümünün değerlendirilmesi yapılarak tamamlanan ve devam eden çalışmaların denetim ve ince-lemeleri devam ediyor.
Amasya Orman İşletme Müdürlüğü konferans salonunda Bölge Müdürü Halil Oflu başkanlığında düzenlenen toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Kalaycı, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik ve teknik personel katıl-dılar.
Teknik personelin katılımıyla düzenlenen toplantıda; İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik tarafından mayıs sonu itibariyle tamamlanan projeler ve yıl sonu hedeflerine ulaşılması noktasında izlenecek yol haritası sunu eşliğinde anlatıldı.
Toplantının ardından; Suluova Orman İşletme Şefliği karaağaç koyu kapaklı mevkii 16 nolu bölme Ckbc3 meşceresinde Silvikültür uygulamalarına yönelik olarak Şube Müdürü Hayati Ergüden tarafından, kaliteli orman emval üretimi ve ilgili diğer uygulamalar hakkında ise İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla tarafından anlatımda bulunuldu.
Anlatımlar, fikir alışverişi ve değer-lendirmeler sonrasında Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; İyimser insan her felakette bir fırsat kötümser insan da her fır-satta bir felaket görür.
Mevcut orman varlığımızı korumak ve çoğaltmak için elimizdeki imkanlarımızı çok iyi kullanacak en düşük maliyetle en iyi so-nucu elde etmek için aşkla şevkle çalı-şacağız.
Orman ürünlerinden elde edilen ham-maddelere yönelik olarak iç ve dış piyasada talep patlaması yaşanmaktadır.
Üretim ve bakım çalışmalarınızda kaliteli ve sınıf emval üretimine özen gösteriniz.
Orman ürünlerinin her geçen gün artan ekonomik değerinden dolayı ormanlarımıza karşı kanunsuz müdahaleler olabilir.
Tüm birimlerimizi uyarıyorum. Koruma tedbirlerinizi artırın kanunsuzluklara asla geçit vermeyin.
Ormanlara karşı işlenen suçlar hapis cezasıyla sonuçlandığı gibi Anayasamıza göre affa uğramayan suçlar kapsamındadır.
Orman suçlarına Karşı Her yanımız fotokapanla izleniyor
Bu tür olaylarda kolluk kuvveti oldu-ğunuzu unutmayın elde edilen görüntüleri işlenen suçları ivedilikle adli birimlere ile-tiniz.
Bu konuda görev yerlerimizde gerekli bilgilendirme ve uyarıları yapalım. 7 den 77 ye hep birlikte, önce koruyup sonra çoğal-tarak gelecek nesillere yemyeşil bir memleket bırakacağız. dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı