Son Dakika

AMASYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ HALİL OFLU;

“Ormancılık İçin Yapılan Her İş Gençliğe ve Geleceğe Yatırımdır”

Samsun Orman İşletme Müdürlüğünce 2021 yılı iş prog-ramı doğrultusunda yürütülen faaliyetlerin ilk altı aylık bölümünün değerlendirilmesi yapılarak tamamlanan ve devam eden çalışmaların denetim ve incelemeleri devam ediyor.
Samsun Orman İşletme Müdürlüğü konferans salonunda Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu başkanlığında düzenlenen toplantıya Bölge Müdür Yardımcısı Hüseyin Ka-laycı, İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden ve Samsun Orman İşletme Müdürü Menderes Özkolay ve teknik personel katıl-dılar.
Teknik personelin katılımıyla düzenlenen toplantıda; İş-letme Müdürü Menderes Özkolay tarafından günümüz itibariyle tamamlanan ormancılık ve yıl sonu hedeflerine ulaşılması noktasında izlenecek yol haritası sunu eşliğinde anlatıldı.
Toplantının ardından sahada yürütülen çalışmaları denet-lemek için Atakum Şefliği 47 bolu bölmede silvikültür uygu-lamalarına yönelik olarak Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden tarafından uygulamalı anlatım yapılarak önceden belirlenen deneme alanında tatbikat gerçekleştirildi.
Dikili satışa konu edilen meşcerelerde yönetmelik çerçe-vesinde yapılması gerekenler ve bu sahalarda gerekli kontrol ve denetimlerin yapılması için uyarılarda bulunuldu.
İşletme Pazarlama Şube Müdürü Hasan Kemal Yayla tarafından ise 35 nolu bakım bölmesinde üretimden elde edilen orman ürünlerinin kalite ve standartlara uygunluğu denetlenerek üretim sahalarının kontrol ve denetimleriyle ilgili uyarılarda bulundu.
Sahada tamamlanan ve yürütülen çalışmaların denetim ve incelemelerini tamamlayan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu;
Ormancılık adına yaptığımız her iş gençliğe ve gelecek-lerine yatırımdır.
Toprağın bereketi, suyun berraklığı ve tüm ekosistemin devamı ormanlarımızın sürdürebilirliğine bağlıdır.
Ormanlarımızın sağlıklı olarak gelişimini sürdürebilmesi için ışık almaya, nefes almaya, yağış almaya ve beslenmeye ihtiyacı var.
Ormanlarımızın bu ihtiyaçlarını karşılamak için bakım çalışmaları yürütüyoruz. İşinize gerekli özeni gösteriniz. Unutmayınız ki ormanlara yaptığınız her müdahale çocuk-larınıza miras geleceklerine yaptığınız yatırımınızdır. dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı