Son Dakika

AMASYA ORMAN BÖLGE MÜDÜRÜ HALİL OFLU;

Ormanlar Canımız Ciğerimiz; Orman Yangınları ise Kanayan Yaramızdır”

Amasya Orman Bölge Müdürlüğünün bünyesinde Amasya Samsun, Çorum ve Tokat il ve bazı stratejik ilçelerde kurulu Yangın İlk Müdahale Merkezlerinde konuşlanmış orman işçilerinden oluşan ‘Alev Avcıları’ Alo 177 Orman Yangın Hattı’ndan gelecek ihbarlar için alarm durumunda bekliyorlar.
Dağların zirvelerinde inşa kulelerde ikamet eden ileri gözetleyicilerimiz gözlerinde dürbünleri ve ellerinde telsizleriyle şahin gözleriyle 7/24 dağları tarayarak oluşacak duman ve alev arıyor.
Yaz sıcakların yoğun olarak hissedildiği son günlerde Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu, OYM Şube Müdürü Engin Keleş ve Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik beraberliğinde Amasya Fındıklı Yangın ilk Müdahale Ekip Merkezine moral, motivasyon ve denetim ziyareti gerçekleştirdi.
Amasya Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde görev yapan ‘Ateş Avcılarının 05 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirdiği “En donanımlı ve hızlı” yangın ekibi yarışmasında 1.olan Amasya’nın Alev Avcıları ziyaretçilerini ellerinde kupalarıyla karşıladılar.
Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu Yarışmada 1. Olan Amasya’nın Alev avcılarını ve idarecilerini tebrik etti.
Denetim ve incelemelerini tamamlayan Amasya Orman Bölge Müdürü Halil Oflu; Yaz dönemiyle birlikte Bölge Müdürlüğü bünyesinde bulunan tüm birimlerimiz, orman yangınlarına karşı gerekli önlem ve tedbirlerini alarak her türlü hazırlıklarını tamam-ladılar.
Alev Avcılarımıza iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verildi.
Koruyucu donanım ve ekipmanları tamamlanarak denetimleri yapıldı.
En donanımlı ve hızlı ekip yarışması düzenlenerek hazırlıkları ve performansları test edilerek hazır olduk-ları görüldü.
Tüm ekiplerimizi mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum.
Ormanlar canımız, ciğerimiz; Orman yangınları ise kanayan yaramızdır.
Söndürülmeyen piknik ateşinin, Ormanlarımıza atı-lan bir sigara izmaritinin, bir cam kırığının, binlerce hektar ormanı yok edebileceğine asla unutmayalım.
“Amasya Orman Bölge Müdürlüğü olarak vatandaşlarımızdan isteğimiz orman yangınlarına karşı ALO 177’yi arayarak ihbarda bulunmalardır. dedi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.