GÜNCEL HABER

Amasya Orman Bölge Müdürü Halil OFLU’dan Yangının Söndürülmesine Yardımcı Olanlara Teşekkür

Amasya Orman bölge Müdürü Halil OFLU geçtiğimiz günlerde Çorum’da yaşanan ve vatandaşların da yardımı ile söndürülebilen yangın nedeniyle yardım eden vatandaşlara teşekkür mesajı yayınladı. Oflu mesajında; “Amasya Orman Bölge Müdürlüğümüzün sorumluluk sahası olan Çorum’un/Kargı/Kızılırmak Şefliği sınırlarında çıkan parçalı halde yayılan ve şiddetli rüzgar etkisiyle büyüyen Orman yangınına ivedilikle müdahale edilmesinde;
Tüm Teşkilatımızı teyakkuza geçiren Tarım ve Orman Bakanımız Dr.Bekir PAKDEMİRLİ’ye yangınla mücadelede bölgemize gelerek ekiplerimizi motive ve koordine eden başta Genel Müdürümüz BEKİR KARACABEY olmak üzere Genel Müdür Yardımcılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Yangınla Mücadelemizde bizlere her türlü desteği sağlayan Çorum Valimiz Mustafa ÇİFTÇİ’ye , Güvenliği sağlayan İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. İlhan UZUNOĞLU’ na ve tüm ekiplerine teşekkür ediyoruz.
Hava ekibimizde yer alan; Çelik kanatlı, yangına su taşıyan Alev savaşçısı Kuşlarımıza,
Yer ekibimizde yer alan; Geceyi gündüzüne katan, ayağını taştan kolunu dikenden sakınmayan, terini ve kanını akıtarak yol iz olmayan yerlere hortum seren yangına su taşıyan alev avcılarımıza teşekkür ediyoruz.
Bu yangında; Alevlere meydan okurken rüzgarın ani yön değiştirmesi sonucu alevler arasında kalarak yaralanan kahramanlarımız ; Bilge Kağan Şeker, Cemal Çankaya, Bilal Kumlar’a Allahü teâlâ’dan şifa ve sağlıklı günler nasip etmesini diliyor, göstermiş oldukları mücadele ve kahramanlıkları için teşekkür ediyoruz.
Bizlerden önce; Tırmık, çapa ve kazmalarıyla yangına koşan Orman Köylülerimize,
Derdimizle dertlenen tüm yurttaşlarımıza… Teşekkür ediyoruz. Birlikte büyük bir aileyiz. birlikte yemyeşil bir vatan oluşturacağız.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı