Son Dakika

Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Anadolu Lisesinde günlük 12 bin maske üretiyor

Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Anadolu Lisesinde günlük 12 bin maske üretiyor

Amasya Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Anadolu Lisesinde günlük 12 bin maske üre-tiyor. Mesleki Eğitimde 1.000 Okul İyileştirme Projesi kapsamında Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde günlük 12 bin maske üretimi ger-çekleştiriliyor.
1.000 Okul İyileştirme Projesi ile sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı öğrencilerin kişi-sel gelişim, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler yolu ile desteklenerek proje kap-samındaki okullarda devamsızlık, sınıf tekrarı, eğitimi terk ve disiplin cezası oranlarının azaltılması, ayrıca eğitim ortamlarının ve insan kaynakları kapasitesinin geliştirilerek Ülke-miz genelinde mesleki ve teknik eğitim kurumları arasındaki kalite farklılıklarının gideril-mesi, mesleki ve teknik eğitime erişimin artırılması ve daha iyi bir mesleki ve teknik eğtimin gerçekleştirilmesi amaçlanmaktadır.
2 Kasım 2020 tarihi itibariyle Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Anadolu Lisesi bün-yesinde toplam 560 bin maske üretilerek kamu ve özel sektörün maske ihtiyacı karşılandı. Modern teknikler ve makine destekli üretim sayesinde günlük 12 bin maske üretilebilirken, 12 çalışana istihdam sağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı