Son Dakika

Amasya soğuk ve yağışlı bir haftayı geride bırakıyor

Amasya soğuk ve yağışlı bir haftayı geride bırakıyor

Amasya soğuk ve yağışlı bir haftayı geride bıraktı. Bu hafta ise kent genelinde yağış Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığı kademeli olarak artacak, içimiz ısınacak.
Amasya Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporunda Amasyalıları 14 Mart Pazar günü) parçalı bulutlu bir havanın beklediği bildirildi.
Amasya Meteoroloji Müdürlüğünden yapılan açıklamada Pazar günü havanın parçalı bulutlu geçeceği duyuruldu. Açıklamanın devamında sıcaklıklar, -2 ila 6 derece arasında seyredeceği ifade edildi. Hafta boyunca mevsim normallerinde olan hava sıcaklıkları aynı seyrinde olacak.
Amasya Meteoroloji Müdürlüğünün tahminlerine göre pazar ve pazartesi günü parçalı bulutlu bir hava hâkim olurken, beklenen en düşük hava sıcaklığı -2 derece (°C), beklenen en yüksek sıcaklık 13 derece (°C) olacak. Havada nem oranı yüzde 27 ile 57 arasında değişecek. Rüzgâr saatte 9 kilometre hızla esecek.
Amasya’da salı ve çarşamba günleri hava sıcaklığı mevsim normallerinde olması bekleniyor. Cumartesi ve pazar günleri ise hava sıcaklığı 10 derecenin üzerine çıkacak.
Amasya Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, değişen hava sıcaklıkları dolayısıyla mevsimsel hastalıklara karşı vatandaşları dikkatli ve tedbirli olmaları hususunda uyardı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı