Son Dakika

AMASYA TİCARET SANAYİ ODASINDAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

AMASYA TİCARET SANAYİ ODASINDAN EĞİTİME TABLET DESTEĞİ

Amasya, Ticaret Sanayi Odası konferans salonunda gerçekleştirilen Amasya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, TOBB desteği ile,uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet bilgisayarları teslim edildi.
Coronavirus tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim alan ve imkânsızlıklar nedeniyle tableti bulunmayan öğrencilere yardım da Amasya Ticaret Sanayi Odasından geldi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin girişimiyle ATSO tarafından 55 adet tablet bağışlandı.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç yaptığı konuşında;” Amasya Ticaret ve Sanayi Odası en büyük sivil toplum kuruluşu. Kamu adına yaptığımız işlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşu olmanın getirdiği sosyal sorumlulukları yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu günde hayırlı bir iş münasebetiyle bir araya geldik. Göreve geldiğimiz 2013 yılından itibaren ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya özen gösterdik. Mübarek ramazan aylarında ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımı yaptık. İhtiyacı olan öğrencilerimize eğitim yardımı olarak kışlık mont, bot şeklinde kıyafet desteklerinde bulunduk.
Görevde bulunduğumuz süre içerisinde ihtiyaç sahibi halkımıza bir milyon TL üzerinde destekte bulunduk, destek sağlamış olduk. Bu yardımı yaparken Peygamber Efendimiz Muhammed’e (S.A.V) ait olan en güzel hadislerden biri olan “Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek” hadisini kendimize düstur edindik.
Değerli basın mensupları; Bu sene eğitim yardımımızı Covid-19 pandemi nedeniyle eğitim sisteminde yapılan zorunlu değişikliklere uygun olarak yapıyoruz.
Hepimizin bildiği gibi bu dönem öğrencilerimizin bu sene eğitimlerine internet üzerinden devam etmek zorunda kaldılar.
Bunun için her öğrencimizin tablet ve bilgisayara ihtiyacı var. Fakat maddi imkânsızlıklar nedeniyle tableti ve bilgisayarı olmadığı için birçok öğrencimiz eğitim ve derslere devam edemiyor. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu mağduriyetin giderilmesi için katkıda bulunmak istedik. Bu amaçla tableti ve bilgisayarı olmadığı için derslere katılmayan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere 55 adet klavyeli tableti Bugün Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim ediyoruz.öğrencilerimizin tabletleri iyi günlerde kullanmalarını ve vatanı-mıza,milletimize hayırlı evlatlar olarak yetiştirebiliyoruz.
Bu yardımın gerçekleşmesine vesile olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Milli Eğitim Bakanımıza, ekiplerine teşekkür ediyorum. Tabletleri ihtiyaç sahipleri olan öğrencilerimize teslim edecek İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum” dedi.
Amasya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun konuşmalarında ise;Öncellikle Ticaret sanayi odasının 55 tablet dağıtılmak üzere,tablet kampanyasında bulunmaktayız.
“ Maalesef Mart ayından beri dünya genelinde sıkıntı olan salgından dolayı ülkemizde yaklaşık 10 aydır eğitim- öğretim hayatımız uzaktan devam ediyor. Bu süreçte bizim en çok ihtiyaç duyduğumuz konulardan bir tanesi de uzaktan eğitimde internet ve tabletti. Bakanlığımız bu noktada 500 bin tabletin 400 binini dağıtılmak üzere geçen hafta illere gönderdi. İlimizde de bu kapsamda 400 adet tablet geldi ve öğrencilerimize bugün itibariyle ulaştırıldı. Bu ilk etapta gönderilen sayı inşallah bunun sayıları artarak devam edecek. Milli Eğitim camiası olarak bu süreçte öğrencilerimizin eğitim anlamında en az hasarla atlatmaları için elimizden gelen gayreti göstermekteyiz. Tatbiki böyle destekçilerin sayesinde çocuklarımıza tabletleri dağıtmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç’a teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum ” dedi.
Konuşmaların ardından Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun’a tabletleri teslim etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı