Son Dakika

AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FİLYASYON EKİBİNİN KULLANIMI İÇİN 3 ARAÇ TAHSİS ETTİ

AMASYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FİLYASYON EKİBİNİN KULLANIMI İÇİN 3 ARAÇ TAHSİS ETTİ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Koro-navirüs pandemisiyle mücadele tedbirleri kapsamında yoğun çalışan filyasyon ekibinin kullanımı için araç tahsis etti. Araçlar Amasya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Koronavirüs salginıyla mücadele kapsamında Koronavirüs pozitif hastalarının hizmetinde kullanılmak üzere Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Araştırma hastanesi önünü getirilerek, İl Sağlık müdürlüğüne teslim edildi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, “Amasya TSO olarak Koronavirüs Pandemisi ile mücadele kapsamında özveri ile çalışan İl Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekibine 3 araç ile destek olduk. Çok zor bir süreçten geçiyoruz, insanlığın yaşam biçimini değiş-tiren bu pandemiyi elbirliği ve dayanışma ile geçirip atlatmak zorundayız. Vatandaş-larımızdan önemle ricamız maske, mesafe ve temizlik hususlarında hassasiyet gös-terelim. Bu salgının ön cephesinde olan gece gündüz demeden mücadele eden tüm sağlık teşkilatına teşekkür ediyor kolaylıklar diliyorum” dedi.
Amasya il Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, “Tüm dünyayı saran bir salgınla karşı karşıyayız. Yaklaşık Mart ayından beri tüm dünyada bununla mücadele etmekteyiz. Ülke olarak da çok ciddi kararlarla mücadelemize devam etmekteyiz. Ama bunun en büyük emekçileri sağlık teşkilatı, sağlık teşkilatı sizlerinde bildiği gibi çok yoğun bir mesai geçiriyorlar. Gece gündüz demeden 7/24 çalışıyorlar. Ve bu çalışmadan kimi zaman yorgunda düşüyorlar.
Çoğu sağlık personelimiz bulaşla karşı karşıya da kalıyor, emekleri büyük. Bu salgının ön cephesinde olmamız hasebiyle mücadelemize devam edeceğiz. Bu dönemde diğer kamu kurum kuruluşları gibi Amasya Ticaret ve Sanayi Odamız da bize destek sağladığı bu dönemde, bize 3 tane aracını tahsis etti.” diye konuştu.
Daha sonra araçların anahtarları sağlıkçılara teslim edildi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı