Son Dakika

AMASYA TSO VE ZİRAAT BANKASI ARASINDA BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

AMASYA TSO VE ZİRAAT BANKASI ARASINDA BANKKART BAŞAK TEDARİK ZİNCİRİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası Amasya Şubesi arasında protokol imza-landı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirilen Bank-kart Tedarik Zinciri Finansman Projesi Lansmanının ardından Amasya Ticaret ve Sanayi Odası ve Ziraat Bankası Amasya Şubesi arasında protokol imzalandı.
Bankkart Başak Tedarik Zinciri Amasya Ticaret ve Sanayi Odası(ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç ve Ziraat Bankası Amasya Şube Müdürü Özlem Varlıoğlu arasında imzalandı. İmzalanan protokol ile Oda üyeleri, Ziraat Bankası tarafın-dan, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limitler dâhilinde ticari mal alım-satımlarında kolay finansman imkânından faydalanabilecek. Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önü açılıyor. Protokolle ilgili açıklamada bulunan Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç; “Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan “Bankkart Başak” ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avan-tajlarından yararlanacak.
Alıcı ve satıcının güven içinde alışveriş yapmasının önünü açıyoruz. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan, güven içinde mallarını satacaklar.
Alıcılar da uygun vade ve maliyet finansman teminederek, tedarik ihtiyaçlarını karşı-layacaklar. Çatı kuruluşumuz olan TOBB’un önderliğinde Amasya Ticaret ve Sanayi Odası olarak;içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci üyelerimizin daha rahat atlatması için çalışma-larımızı sürdürüyoruz. Pandemi sürecinden tüm sektörler etkilendi.
Nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacı karşılanacak, üretimde ve ticarette de devamlılık sağlamış olacak.Bankkart Başak ile üyelerimize bir nebze olsun nefesal dırılacaktır” dedi.
Üyelerimizin Bu Avantajlı Fi-nansman İmkânından Fayda-lanmaları Menfaatlerine Olacaktır.
Ziraat Bankası tarafından, ciro ve kredibiliteye göre belirlenecek limit-ler dâhilinde Oda üyelerinin bu sis-temden faydalanabileceğiniz dile getiren Başkan Kırlangıç; “Bu zorlu süreçte Ziraat Bankası ile yapılan bu protokolle, nakit sıkıntısı çeken üyelerimizin finansman ihtiyacını karşılarken, üretimde ve ticarette de devamlılığı da sağlanmış oluyor.
Daha fazla dayanışma ruhuna ihtiyacımız olduğu böyle bir dönem-de Ziraat Bankası ile yaptığımız bu protokol ile üyelerimiz nakit akış-larını rahatlatmış olacaklar. Üyelerimizin bu avantajlı finansman imkânından faydalanmaları menfaatlerine olmasını diliyorum. Projenin hayata geçmesindeki katkılarından dolayı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’a teşek-kürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.