GÜNCEL HABER

Amasya Tüerk Eğitim Sen Kamil Terzi “Kardeş ülke Azerbaycan’ın kendi öz toprağı olan Karabağ’ da yürüttüğü haklı mücadeleyle elde edilen kazanım ve zaferden büyük memnuniyet duyuyoruz”dedi. Kamil Terzi açıklamasında; Can Azerbaycan’ın, Karabağ’ın tamamında tam hakimiyeti sağlanıncaya kadar tüm yüreğimizle kardeşlerimize olan desteğimizi ifade ediyoruz. Ülkemizin dış politikada ortaya koyduğu bağımsız ve kendi çıkarlarını önceleyen politikaları nedeniyle gerek Doğu Akdeniz, gerek Suriye, gerek Kafkasya, gerekse S-400 hava savunma sistemi tedarikiyle ilgili CAATSA benzeri ABD ve AB tarafından gündeme getirilen ve getirilmesi muhtemel yaptırımların kabul edilmesi mümkün değildir. Ülkemizin, kendi çıkarlarını önceleyen, bağımsız dış politika duruşuna Türk Eğitim-Sen olarak desteğimiz tamdır.Türk Eğitim-Sen, devletimiz tarafından gerek sınır ötesinde, gerekse ülke içinde ortaya koyulan terörle ve terörün doğrudan ya da dolaylı destekçileriyle mücadeleyi amasız, koşulsuz ve tereddütsüz desteklemeye devam edecektir.Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018 yılında dört meslek grubunun ek gösterge oranlarının 3600’e çıkarılacağı vaadiyle siyasetin gündemine girmiş olan düzenlemenin, ek göstergeden yararlanamayan YHS personelini de kapsama dahil ederek, bütün kamu çalışanlarının ek gösterge oranlarını da artıracak şekilde hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu hususta Türkiye Kamu-Sen tarafından hazırlanmış olan ve halen TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda bekleyen tasarının bir an önce yasalaştırılması hususunda bütün siyasi partilerin sorumluluk almasını bekliyoruz.Büyük Türkiye’ye bu yakışır”dedi

Amasya Tüerk Eğitim Sen Kamil Terzi "Kardeş ülke Azerbaycan’ın kendi öz toprağı olan Karabağ’ da yürüttüğü haklı mücadeleyle elde edilen kazanım ve zaferden büyük memnuniyet duyuyoruz”dedi. Kamil Terzi açıklamasında; Can Azerbaycan’ın, Karabağ’ın tamamında tam hakimiyeti sağlanıncaya kadar tüm yüreğimizle kardeşlerimize olan desteğimizi ifade ediyoruz. Ülkemizin dış politikada ortaya koyduğu bağımsız ve kendi çıkarlarını önceleyen politikaları nedeniyle gerek Doğu Akdeniz, gerek Suriye, gerek Kafkasya, gerekse S-400 hava savunma sistemi tedarikiyle ilgili CAATSA benzeri ABD ve AB tarafından gündeme getirilen ve getirilmesi muhtemel yaptırımların kabul edilmesi mümkün değildir. Ülkemizin, kendi çıkarlarını önceleyen, bağımsız dış politika duruşuna Türk Eğitim-Sen olarak desteğimiz tamdır.Türk Eğitim-Sen, devletimiz tarafından gerek sınır ötesinde, gerekse ülke içinde ortaya koyulan terörle ve terörün doğrudan ya da dolaylı destekçileriyle mücadeleyi amasız, koşulsuz ve tereddütsüz desteklemeye devam edecektir.Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2018 yılında dört meslek grubunun ek gösterge oranlarının 3600’e çıkarılacağı vaadiyle siyasetin gündemine girmiş olan düzenlemenin, ek göstergeden yararlanamayan YHS personelini de kapsama dahil ederek, bütün kamu çalışanlarının ek gösterge oranlarını da artıracak şekilde hayata geçirilmesini istiyoruz. Bu hususta Türkiye Kamu-Sen tarafından hazırlanmış olan ve halen TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda bekleyen tasarının bir an önce yasalaştırılması hususunda bütün siyasi partilerin sorumluluk almasını bekliyoruz.Büyük Türkiye'ye bu yakışır"dedi

Tarım ve Orman Bakanlığının politikaları doğrultusunda; Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen eğitim yayım ve danışmanlık hizmetleriyle birlikte, Tarımsal amaçlı örgütler ve serbest tarım danışmanları tarafından 2021 yılında yürütülecek çalışmalar belirlendi.
Buna göre ilimizde önümüzdeki yıl içinde sektörde faaliyet gösteren 8 tarım danışmanı tarafından İlimiz Merkez ve bağlı ilçelerde toplam 520 çiftçiye yayım ve danışmanlık hizmeti sunulacak.
Bu kapsamda Bakanlığımız tarafından eğitim yayım faaliyetlerinin teşvik edilmesi amacıyla, hizmet gösterecek Tarım danışmanlarına yıl içinde Toplam 368.000 TL destekleme ödemesi yapılacak.
01.12.2020 tarih ve 31321 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Desteklenmesi Tebliği (Tebliğ No:2020/35) ile Bakanlıkça yetkilendirilmiş olan Tarımsal Örgütler, Ziraat Odaları ve Serbest Tarım Danışmanları tarafından sektörde faaliyet gösteren çiftçilere on iki ay boyunca yayım ve danışmanlık hizmeti verilmesi hüküm altına alındı.
Söz konusu tebliğde belirli üretim büyüklüğüne sahip çiftçilerin tarımsal üretiminin planlanması, gerçekleşmesi, yetiştirme ve bakım işlemleri ile eğitim yayın faaliyetlerinin belirli aralıklarla yerinde kontrol edilmesi esaslı olarak sözleşmeli tarım danışmanları tarafından yürütülmesi ve bu hizmet karşılığında ilgili danışmanlara destekleme ödemesi yapılması sağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı