Gündem

Amasya turistlerin ilgi alanı olmaya devam ediyor

Son yıllarda kültür turizminin yanında turizmiyle de ön plana çıkan Şehzadeler şehri Amasya’da turistlerin ilgi alanı olmaya devam ediyor.
Osmanlı şehzadelerinden birçoğunun ilk eğitimini aldığı ve devlet yönetimini öğrendiği yer olması dolayısıyla “şehzadeler şehri” olarak anılan Amasya’nın ağırladığı turist sayısı her geçen artmaya devam ediyor.
Kentin ortasından geçen Yeşilırmak’ın iki yakasında uzanan Yalıboyu evleri, kral kaya mezarları, Harşena Kalesi, müzesi, mumyaları, bimarhanesi, Sultan 2. Bayezid Külliyesi, Kızlar Sarayı, tarih kokan sokakları ile Amasya, barındırdığı kültürel zenginlikle turistlerin ilgisini çekiyor.
“Amasya’da tarihin canlı yaşadığı birçok noktamız var. Yeşilırmak’ın kenarında bulunan ve Amasya’nın simgesi haline gelmiş Yalıboyu evleriyle, güzel restoranları ve butik oteller ile unutulmaz anlar yaşanacak bir şehir. Tarihi ve kültürel bir şehir olmanın yanında doğa turizmi, termal ve av turizmini geliştirmeye yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Tarihi mekanlarımızı kültürel zenginliğini ve eşsiz manzarasıyla güzellik katan şehrimize Hedefimiz gelen ziyaretçilere güzel bir vakit geçirmeyi sağlamak

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.