Gündem

AMASYA TURİZMİNE BÜYÜK KATKI

Hatuniye (içerişehir) Mahallesi’nde bulunan Köylüm Gurme işletmesi Amasya Misket Elmasından harikalar yaratıyor.
İşletme sahipleri Selim Kaya ve Ahmet Yenigün Amasya Turizmine büyük katkılar sağlıyor.
Amasya Misket Elmasından yapılan çeşit çeşit lokum-lar ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini topluyor. Türkiye’de ilk defa üretilen Elma Balı keza aynı şekilde olumlu tepkiler çekiyor diyen işletme sahipleri. Şuan halihazırda 25 çeşit Amasya Misket Elmasına dair ürün olduğunu ve bu çeşitin bu yıl içerisinde 35 adete çıkacağını belirtiyorlar.
AMASYA’DA HEDİYELİK ANLAYIŞINI DEĞİŞTİRDİLER
İlimizde bulunan bir çok resmi kurumun misafirlerine Amasya’ya dair hediyeler verdiklerini ve bu hediyelerin geçmişte sadece elma olduğunu, şimdi ise bir çok çeşiti hediyelik olarak sunduklarını belirten işletme sahipleri. Bir çok resmi kurum ve özel şirketlere hediyelik nostaljik kutular hazırladıklarını ve bu kutuların içeriğini talepler doğrultusunda elmaya dair ürünler eklediklerini belirtiler.
AMASYA’YA ELMA ÇAYI FABRİKASI
2022 yılı içerisinde fizibilite çalışması şu an devam eden ve bölge halkına istihdam sağlayacak Elma Çayı başta olmak üzeri 21 çeşit meyve çayı üretim fabrikası açacaklarını belirten işletme sahipleri, Amasya için elimiz-den gelen gayreti gösteriyoruz diye belirttiler.
BAŞKAN SARI’YA TEŞEKKÜR
Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı bey’e ilimizde faaliyet gösteren işletmelere desteklerinden dolayı teşek-kür eden işletme sahipleri, Bir Amasya Firması olan Köylüm Gurme’yi herkesin evine misafir etmeye niyetli olduklarını belirttiler.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı