Son Dakika

AMASYA ÜLKEM PARTİ BAŞKANI MURAT KÖSE;

Çocuklarımıza daha güzel yarınlar bırakmak için çalışıyoruz”

Amasya Ülkem Parti Başkanı Murat KÖSE; 5 Haziran Dünya Çevre Günü dola-yısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Köse gazetemize yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“5 Haziran Dünya Çevre Gününü ve 5-11 Haziran Çevre Haftasını kutluyor, herkesin sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşadığı temiz bir çevre ve sağlıklı bir dünya diliyorum.”dedi
Başkan Köse;Yaşadığımız bu güzel şehre karşı hassasiyet göstermek önemli bir vatan borcudur.
Vatansever olmak sadece söylemekle olmaz, fiiliyatla, vatanımıza olan görev-lerimizi yerine getirmekle olur.
Tüm hemşehrilerimizin bu hassasiyetle yaşamalarını diliyorum.“Çevre dediğimiz zaman ilk olarak aklımıza ormanlar, doğa,denizler,ağaçlar,gökyüzü gibi doğal zenginlikler gelse de genel olarak bakıl-dığında çevre, insanların ve diğer canlıların hayatları boyunca ilişkilerini sürdürdükleri ve karşılıklı olarak etkileşim içinde bulun-dukları fiziki, biyolojik, sosyal, ekonomik ve kültürel bir ortama sahip.
Bu ortamı oluşturan etmenlerin herhangi birinde meydana gelecek bir olumsuzluk dengeyi bozarak büyük felaketlere sebebiyet verebilmektedir”
Başkan Köse;Dünyamız maalesef,doğal kaynaklarımızın bilinçsizce tüketilmesi ve çevreye verilen zarar nedeniyle büyük zarar görüyor.
Geleceğimiz için dünyaya,çevre-ye,havaya,suya,toprağa,ormanlara sahip çıkmalı onu en iyi şekilde korumalı ve duyarlı olmalıyız.
çocuklarımıza bilinçli bir şekilde çevreye duyarlılığını öğretmeli ve bu bilinci çocuklara aşılamalı çevre konusunda duyarlı olmalarını sağlamalıyız.
“Canlı cansız tüm varlıklarımızı gözümüz gibi korumaktır”
Soluduğu havayı, her yerinden bereket verimli toprağı, akarsularımızı emanet kabul edenleriz. Dağları, gölleri, denizleri, bin bir çeşit canlısıyla; ortak evimiz olan dünyayı güzelleştirmeyi, var oluşumuzun gayesi ola-rak görüyoruz”
Çevrenin korunması, geliştirilmesi ve iyileştirilmesi konularında gösterilen çaba-ların gayesi, insanların daha sağlıklı ve gü-venli bir çevrede yaşamalarını sağlamak olduğunun altını çizen Başkan Murat Köse “5 Haziran Dünya Çevre Gününün, yapa-bileceklerimizi gözden geçirme ve çevre bilinci sorumluluğunu artırmak dileğiyle gü-zel Amasyamızı tüm güzelliklerinin gelecek nesillere taşınmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.