Son Dakika

Amasya Ülkem Partisi Amasya Merkez Başkanı Hüseyin Aksakal 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Amasya Ülkem Partisi Amasya Merkez Başkanı Hüseyin Aksakal 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Amasya Ülkem Partisi Amasya Merkez Başkanı Hüseyin Aksakal 8 Mart Dünya Ka-dınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Hüseyin Aksakal gazetemize yaptığı açıklamasında; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü Kutladı.
Açıklamada geleceğin mimarı, fedakar ve cefakar, başta kadın sağlık çalışanları olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladığını kaydeden Aksakal, ” “Kadın Hakk’ın nurudur” diyen Mevlana Hazretleri, kadından üstün olduğunu zan-neden erkekleri de bilgisiz, kaba, sevgisi az insanlar olarak tasvir ediyor. Terken Hatun’dan Hayme Anaya, Nene Hatundan Kara Fatma’ya kadar, tarihimizde, müca-deleleriyle, azimleriyle, rivayetleriyle efsane haline gelmiş nice kadınlar vardır.”
Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizin de maruz kaldığı Covid-19 salgını çalışma hayatında önemli değişiklikler mey-dana getirdi.
Geleceğin dünyasında çalışma hayatına dair öngörülen birçok teori, salgınla beraber zorunlu olarak tecrübe edildi. İş ve aile hayatı dengesi problemlerinden en fazla etkile-nenler, sağlık çalışanları başta olmak üzere kadın kamu görevlileri olmuştur.
Çalışma hayatındaki bu değişimler kaçınılmaz bir şekilde iş ve aile hayatı üzerinde de etkiler bıraktı. Pandemi süreci, sağlık çalışanlarının iş ve aile hayatı arasındaki denge ko-nusunda yeni zorluklar yaşadığını da açığa çıkardı. Özellikle sağlık çalışanlarının yüzde 50’den fazlasını kadınlar oluşturmaktadır.
Pandemi süreciyle sağlık çalışanlarının iş yükünün katlanarak arttığı herkesin malu-mudur. Bu süreçte özellikle anne sağlık çalışanları evlatlarını, ailelerini virüs riskinden uzak tutmak için evlerine gitmediler.
Çocuklarına ve ailelerine hasret kaldılar. Birde izin, istifa gibi haklarına kısıtlamalar getirildi. Esnek mesai uygulamasının dışında bırakıldılar. Bu yüzden kadın sağlık çalı-şanlarımızın iş yükü giderek artmış, iş, aile yaşamı ve sosyal hayatları olumsuz yönde etki-lenmiştir. Bu olumsuzluklara rağmen onlar asla mücadeleden geri durmuyorlar. İnsanımız için en kutsal olanı yapmaya, cana dokunmaya devam ediyorlar.
Bu vesileyle bir kez daha sağlıklı yarınlarımızın teminatı kadın sağlık çalışanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı