Son Dakika

Amasya UMKE’den Giresun’a ikinci destek

Amasya UMKE’den Giresun’a ikinci destek

Amasya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Ulusal Medikal Kurtarma ekibi Giresun’da yaşanan sel felaketinde yaraları sarmak için Amasya’dan ikinci destek olarak Giresun’a doğru yola çıktı.
1 tam donanımlı UMKE aracı ve 4 gönüllü personelden oluşan ekip, Yavuz Selim Meydanına son hazırlıklarını yaparak Giresun’a doğru yola çıktılar.
Ekipmanlar ve çantalar kontrol edilerek, son hazırlıklar yapıldı. Ekip yola çıkmadan önce Türk Bayrağı açtı.
UMKE’de görevli İlkay Satılmış, “burada Amasya UMKE adına toplanıp, biliyorsunuz Giresun’da bir doğal afet meydana geldi, sel felaketini. Tam donanımlı gerek aracımız gerek ekipmanlarımız ve arkadaşlarımızla Giresun’a sağlık tedbiri amaçlı oradaki enkaz alanında yardımcı olmak için insanlara psikolojik destek vermek için gerek orada çalışanlara yardımcı olmak için bölgeye hareket edeceğiz.” Dedi.
UMKE’de görevli Osman Ertan, “Ulusal Medikal Kurtarma ekibimiz Amasya UMKE olarak arkadaşlarımızı Giresun iline sel felaketinden dolayı halkımıza hem destek olmak amacıyla hem de oradaki yaraları sarması amacıyla gönderiyoruz. 4 tane gönüllü ekibimiz şuanda buradalar, tam teçhizatlı aracımızla, tam donanımlı ekipmanlarımızla beraber arkadaşlarımızı yolcu edeceğiz. İnşallah bundan sonra böyle bir sel felaketiyle karşılaşmayız. Arkadaşlarımıza orada da başarılar diliyoruz.” Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı