Son Dakika

Amasya Üniversitesi Dr. Hikmet Develi Anaokulu öğrencileri okullarında solucan gübresi yetiştirdi

Amasya Üniversitesi Dr. Hikmet Develi Anaokulu öğrencileri okullarında solucan gübresi yetiştirdi

Amasya Üniversitesi Dr. Hikmet Develi Anaokulun da uygulanmakta olan Eko-Okullar programı kapsamında Okul Müdürü Çiğdem Kabakcı başkanlığında, okul öncesi öğretmeni Emel Çelik Yalçın ve Rehber Öğretmen Ayşegül Karaköse’nin koordinatörlüğünde, öğrencileri ile birlikte Yeşilırmak Havzası Kalkınma Birliğinden, Birlik Müdürü Yasemin Çobanı ziyaret ederek, vermikompost solucanlarını alıp, okullarında ki bitkilere yerleştirdiler.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve çocuk

Okulda solucan gübresi üretimine başlayan öğrenciler, evden getirdikleri ve okulda ki besin artıkları ile solucanları beslemeye başladılar. Hatta istekli öğrencilerin solucanları ellerine alması heyecan verici bu deneyimi yaşayarak, geri dönüşümün faydaları ve gerekliliğini öğrenmelerinde etkili oldu. Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, okulu ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, okul müdürü Çiğdem Kabakcı’dan vermikompost solucan gübresi üretiminin okulda ki uygulamaları hakkında bilgi almıştır.

Amasya İl Millî Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, Eko-Okullar Programı okul öncesi ile ilk ve ortaokullarda çevre bilinci, çevre yönetimi ve sürdürülebilir kalkınma eğitimi vermek için uygulanan programda katılımcı yaklaşımıyla okullardaki öğrenciler hem çevresel konularda bilgi edinmeleri, hem de ailelerini, yerel yönetimleri ve sivil toplum kuruluşlarını (STK) çevresel konularda bilinçlendirme amaçlanmaktadır. Diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı