Son Dakika

Amasya Üniversitesi kreditasyon Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi

Amasya Üniversitesi kreditasyon Danışma Kurulu toplantısı düzenlendi

Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Akreditasyon çalışmaları kapsamında oluşturduğu Akreditasyon Danışma Kurulu’nun ilk toplantısı Covid-19 tedbirleri alınarak Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi.
Açılış konuşmasını yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Akreditasyon sürecinin, üniversitenin uluslararası standartları yakalaması ve şehirle bütünleşebilmesi adına son derece önemli olduğuna işaret ederek, toplantının başarılı geçmesini diledi.
Daha sonra söz alan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Öksüz ise, Akreditasyonun öneminden bahsettikten sonra bu sürecin karşılıklı işbirliğiyle yürütülmesinin, başta Amasya olmak üzere Amasya Üniversitesine, Eğitim Fakültesine, dış paydaş olarak katılan üyelere ve Fakülteyi tercih eden öğretmen adaylarına katkısının son derece fazla olacağını ifade etti.
Kurul üyelerine, Akreditasyon süreci ve üyesi oldukları danışma kurulunun görevleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Akreditasyon Danışma Kurulu adına söz alan üyeler, bu sürecin eğitim faaliyetlerinde yeni gelişmelere vesile olacağını belirttiler.
Toplantıya Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Öksüz, Fakülte personeli, İl ve İlçe Millî Eğitim Müdür-lüğü temsilcileri, okul müdürleri, Amasya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Mü-dürlüğü yetkilileri, Amasya Belediyesi temsilcisi, STK temsilcileri (Altı Nokta Körler Derne-ği, Amasya Selanik Muhacirleri Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Amasya Şubesi), esnaflar ve basın mensupları katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.