Son Dakika

Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine çift diploma alma imkânı getiriyoruz

Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine çift diploma alma imkânı getiriyoruz

Amasya Üniversitesi Meslek Yüksek-okulları Çift Anadal Programı (ÇAP) top-lantısı Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hiz-metleri Meslek Yüksekokulu ev sahip-liğinde gerçekleştirildi.
Toplantıya Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Önder Duman, Prof. Dr. Recep Kürkçü, Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kara, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ergül Türkmen, Merzifon Meslek Yük-sekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Burak Bilgin, Taşova Yüksel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Kurt ve Meslek Yük-sekokulları bölüm başkanları katıldı.
Gerçekleştirilen geniş katılımlı toplan-tıda Meslek Yüksekokullarında çift anadal yani çift diploma alma imkânı masaya yatı-rıldı. Toplantıda, çift anadal programı yap-ma koşulları ve başvuru şartları anlatıldı.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Du-man konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Amasya Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencilerine çift diploma alma imkânı getiriyoruz. Meslek Yüksekokullarında mesleki eğitim gören öğrencilerimizin baş-ka bir programda da eğitim görerek çift dip-loma ile mezun olabilmelerinin önünü aç-mayı hedefliyoruz. Çift anadal yani çift dip-loma uygulaması ile öğrencilerimiz ikinci bir bölümden mezun olabilecekler. Başarılı öğrenciler istedikleri takdirde bu uygula-madan yararlanabilecek, öğrenciler hem kendi alanlarında hemde eğitim gördüğü di-ğer alanlardaki bilgilere sahip olarak bir adım önde iş hayatına sahip olabilecekler” dedi. Toplantı soru ve cevap şeklinde son buldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.