Son Dakika

Amasya Üniversitesi Öğrencilerinin 4 Projesi TÜBİTAK’tan Destek Almaya Hak Kazandı

Amasya Üniversitesi Öğrencilerinin 4 Projesi TÜBİTAK’tan Destek Almaya Hak Kazandı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) ‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2020’ ikinci dönem bilimsel değerlendirme sonuçları belli oldu.
TÜBİTAK “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2020/2 dönemi destek sonuçlarına göre Teknoloji Fakültesi öğrencilerinin 4 projesi desteklenmeye hak kazandı.
Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencilerinden Ersin Karalıoğlu, Mustafa Sönmez Uğur’un “Otonom Araçlarda Lidar Sensör ile Ortam Modellemesi”, Burak Karademir, Hami Kara, Mehmet Emir Yılmaz’ın “Su Altında Bulunan Boru Hatlarında Zamanla Oluşan Fiziksel Olumsuzlukların AUV (Otonom Sualtı Aracı) ile Tespiti”, Adem Karayatak, Mertcan Deveçeker, Fatih Yazıcı’nın “Geri Dönüşüm Malzemeleri ile Filament Üretim Sisteminin Tasarlanması ve İncelenmesi” ve Osman Gürtay Sönmez, Tolga Cengiz, Muhammet Karataş, Sezer Uzan’ın “İnsansız Sualtı Araçların Balık Üretim Çiftliklerinde Kullanıma Uygunluğunun İncelenmesi” projeleri desteklenmeye hak kazandı.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı Konu ile yaptığı açıklamada; “Projelerin kabulü bizler için memnuniyet verici bir durum. Başta danışman akademisyenlerimiz Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Ekici, Dr. Öğr. Üyesi Kenan Tekbaş, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Sami Ata hocalarımızı ve Projeleri kabul edilen öğrencilerimizi tebrik ediyor, Başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı