Son Dakika

AMASYA ÜNİVERSİTESİ SENATOSU MERZİFON’DA TOPLANDI

Amasya Üniversitesi Senato toplantısı, Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı başkanlığında Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde gerçekleştirildi. Toplantıya Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Önder Duman, Merzifon Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Burak Bilgin’in yanı sıra, rektör yardımcıları, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri ve senato üyeleri katıldı.
Amasya Üniversitesi Merzifon Yerleşkesinde bir açık-lama yapan Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, “Amasya Üniversitesi, 4 Ekim 2021 tarihinden itibaren 2021-2022 eğitim-öğretim yılına yüz yüze eğitim yoluyla başlıyor. Üniversitemizin tüm yerleşkelerinde yer alan iç ve dış ortak kullanım alanlarının pandemi koşullarına uygun olarak yeniden düzenlendiğini belirtmek gerekiyor. Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Merzifon Meslek Yüksekokulu yeni yapılan yerleşkemizde eğitim öğretim hayatına devam edecek. Merzifon yerleşkemizde öğrencilerimiz açısından gerekli başta bilgisayar laboratuvarı olmak üzere diğer laboratuvarların kuru-lumunu gerçekleştirdik.
Tüm akademik birimlerimizde olduğu gibi Merzifon İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Merzifon Meslek Yüksekokulu’nda gerek fiziki gerek akademik niteliklerin arttırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Merzifon, Amasya’mızda ihracatı en fazla yapan ilçemiz. Buna bağlı olarak Merzifon’da faaliyet gösteren firmalara destek olmak amacıyla Uluslararası Ticaret ve Lojistik gibi bir bölüm kurmayı düşünüyoruz.
Bu konuyu senato da değerlendirdikten sonra YÖK’e teklif edeceğiz.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı