Son Dakika

Amasya Üniversitesi’nde Gece Ders Çalışan Öğrenciye Ücretsiz Çay Simit

Amasya Üniversitesi’nde vize sınavları döneminde üniversitenin kütüphanesin-de ders çalışan öğrencilere ücretsiz çay, simit ve çorba ikram ediliyor.
Üniversite tarafından hayata geçirilen uygulama kapsamında Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı, öğrenci-lere kendi elleriyle çay ve simit dağıttı.
İkramın öğrenciler ta-rafından beğenildiğini belir-ten Prof. Dr. Elmacı, zorlu vize sınavları döneminde bir nebze olsun öğrencileri mut-lu etmek ve sınavlara hazır şekilde girmelerine destek olmak amacıyla uygulamayı sunduklarını söyledi. Düzenli bes-lenmenin özellikle sınav dönemlerinde geç saatlere kadar ders çalışan öğren-ciler için önemli değinen Rektör Elmacı, “En azın-dan aklınızın midenizde olmamasını sağlar. Aynı ikramlarımızı final döne-minde de sürdüreceğiz” dedi. Kendi öğrencilikleri döneminde böyle ikram-ların olmadığını da hatır-latan Süleyman Elmacı, “Bu ikramlar üniversite yönetimiyle öğrenci ara-sında diyaloğun oluş-masına, ayrıca öğrencinin de okulunu sahiplen-mesine faydası olacağını düşünüyorum” diye konuş-tu. Bu yıl hizmete sunduk-ları modern kütüphanenin 70 binin üzerinde kitaba, 350 binin üzerinde e-kitap ve dergi şeklinde bulunan yayın-lara sahip olduğuna işaret eden Elmacı, “Kütüpha-nemiz bin 500 kişinin aynı anda okuma yapabileceği nitelikteki fiziki donanım sahip.
15 bireysel çalışma odası, 4 grup çalışma odası, 1 görme engelliler için hazırlanmış oda ve işitme engelliler için hazırlanmış bölüm yer al-maktadır” şeklinde konuş-tu.İkram edilen çaylardan içip simitlerden yiyen öğrencilerden Kübra Dur-sun ve Furkan Avcı’da üni-versite yöneticilerine teşekkür etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı