Son Dakika

Amasya Üniversitesin’den Yürütme Kurulu Kararı ile Yeni Doktora Programlarına YÖK Onayı

Amasya Üniversitesin’den Yürütme Kurulu Kararı ile Yeni Doktora Programlarına YÖK Onayı

Amasya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü bün-yesinde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalı Doktora Programı, Kimya Anabilim Dalı Doktora Programı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bün-yesinde Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Doktora Programı Yüksek Öğretim Kurulu’nun 02.06.2021 tarihli yürütme kurulu kararı ile açılmıştır.
Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı; “YÖK tarafından Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi An-abilim Dalı Doktora Programı, Kimya Anabilim Dalı Dok-tora Programı ve Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Doktora Programı açılmasına onay verilmesi bizleri son derece sevindirmiştir.
Amasya Üniversitesi’ni her geçen gün daha ileriye taşımak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Yeni açılan programlarımız, İlimize ve ülkemize hayırlı olsun.” temennisinde bulundu.
Rektör Elmacı; Programın açılmasına destek veren öğretim üyelerimize ve konuyu hassasiyetle değer-lendiren Yüksek Öğretim Kurulu’na en içten şükran-larımızı sunuyoruz” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı