Son Dakika

Amasya Üniversitesi’nin Bugünü ve Yarını Konulu Söyleşi Düzenlendi

Amasya Üniversitesi’nin Bugünü ve Yarını Konulu Söyleşi Düzenlendi

Amasya Üniversitesi’nin Bugünü ve Yarını Konulu Söyleşi Düzenlendi
Amasya Üniversitesi’nin Bugünü ve Yarını konulu söyleşi çevrimiçi olarak dü-zenlendi.
Söyleşi, Eğitim Fakültesi öğretim görevlilerinden Doç. Dr. Nurşat Biçer mo-deratörlüğünde ve Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı’nın sunumuyla Eğitim Fakültesi youtube kanalında canlı yayın olarak gerçekleşti.
Soru cevap şeklinde gerçekleşen söyleşide Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı; Amasya Üniversitesindeki güncel gelişmeler ve geleceğe dönük plan-lamalar, Amasya Üniversitesinde pan-demi döneminde yapılan faaliyetler, öğrencilerle iletişim süreçleri ve sunulan hizmetler, Uzaktan eğitim sürecine ilişkin bilgiler, Amasya şehrinde üniversitenin yeri, önemi ve üniversitenin şehre katkıları, Üniversitenin şehir ve toplumla ilişkili çalışmaları, Pandemi sonrası öğre-tim faaliyetleri ve yükseköğretimin deği-şen misyonu ile ilgili bilgiler verdi.
Ayrıca Rektör Elmacı Amasya’da oku-mak isteyen öğrencilere yönelik tavsi-yeler de bulundu.
Son olarak Rektör Elmacı; “Gençleri-miz yükseköğrenim aşamasına geçmek ve hayallerindeki mesleğe ulaşmak için bu ay sonunda önemli bir sınava gire-cekler. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Mer-kezi (ÖSYM) tarafından 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek adaylara gönüllerindeki üniver-site ve meslekle buluşturması temen-nisiyle kendilerine sınavlarında şimdiden üstün başarılar diliyorum” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı