Son Dakika

Amasya Üniverstesi Öğrencilerimiz

Ülkemizin ihtiyaçlarına yönelik, üniversite öğrencilerinin bilimsel çözümler üretmelerini teşvik etmek amacıyla TÜBİTAK tarafından düzenlenen ‘Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları’nın ilk turu olan bölge yarışmaları tamamlandı. Yarışma Ankara, Erzurum, İstanbul ve Konya olmak üzere dört bölge merkezinde toplam 400 projenin 175 jüri üyesi tarafından değerlendirilmesiyle
gerçekleştirildi.
Üniversitemiz Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi (BÖTE) bölümü öğrencileri, Öğr. Gör. Hakan Özcan’ın danışmanlığında hazırladıkları iki proje ile ön değerlendirmeyi geçerek yarışmaya Ankara bölge merkezinde “Eğitim” kategorisinde katıldılar. Çevrimiçi sergi ve yapılan mülakat sınavları sonucunda; projelerden biri birincilik ödülüne layık görüldü.
Otizm spektrum bozukluğu taşıyan öğrenciler için oyun-tabanlı artırılmış gerçeklik uygulaması: “Can Kurtarın” konulu proje ile “birincilik” ödülü alan öğrencilerimiz, Haluk Şahin, Onurcan Çıra, Pembe Pelin Koca, Sümeyya Ayaz, Muhammed Emin Yalçın oldu.
Bölge değerlendirmelerinin sonucunda her bölgede birincilik alan 30 proje (9 alanda toplam 120 proje) Finalde yarışacak ve ödül alan projeler TEKNOFEST kapsamında Gaziantep’te sergiye davet edilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.