Son Dakika

Amasya Valisi Mustafa Masatlı,

15 Temmuz “ imanlı yürekler karşısında tarumar olduğu gündür”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bir-lik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Vali Mustafa Masatlı mesajında; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 5. Yıl Dönümünü milletçe birlik, beraberlik ve gurur-la kutlamanın onurunu yaşıyoruz.
FETÖ terör örgütü tarafından tarihimizin en karanlık hadise-lerinden biri olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe kalkışması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği, Hükümetimizin kararlı duruşu, tarihi şan ve şerefle dolu Asil Milletimizin demokrasimize sahip çıkışı, vatanperver güvenlik güç-lerimizin şanlı direnişi sayesinde bertaraf edilmiştir.15 Temmuz imansız paslı yüreklerin, imanlı yürekler karşısında tarumar oldu-ğu gündür. O karanlık gecede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak yek vücut olan kahraman milletimiz dahili ve harici düşmanlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir izzet ve onur sayfası eklemiştir.
Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında dedelerinin, atalarının izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alı-koyamayacaktır. O nedenle hep birlikte 15 Temmuz’u unutmayacağız, unuttur-mayacağız.
Türk Milletinin bu kutlu yürüyüşü, zalime karşı mazlumların yanında dik duruşu nesiller boyu devam edecektir. Bundan sonra bize düşen görev birbiri-mize daha çok kenetlenmek, birlik ve beraberlik içerisinde çok çalışarak Ülke-mizi güçlendirmektir.
15 Temmuz 2016’da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan Milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyor, Vatan, Bayrak ve Mukaddesat uğruna o gece canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yad edi-yor, Kahraman Gazilerimize de Allah’tan sağlık, afiyet ve uzun ömürler diliyorum. Dost düşman tüm dünya şunu iyi bilme-lidir ki Türkiye Geçilmez.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı