Son Dakika

Amasya Valisi Mustafa Masatlı;

“Gençlerimizi Aşı Olmaya Davet Ediyorum”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulunun 2021 yılı 3. Dönem Toplantısına Baş-kanlık etti.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür-lüğünün sekretaryasında yürütülen toplantıda ayrıca, Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi, İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sosyal Gü-venlik Kurumu İl Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarından temsil-ciler yer aldı.
Toplantının açılışında konuşan Vali Mustafa Masatlı şunları ifade etti: “Öncelikle dün itibariyle aşılamada ‘Mavi’ iller arasına girdiğimizi memnu-niyetle ifade etmek istiyorum. Valiliğin koordinesinde yaptığımız çalışmalar neticesinde yakaladığımız bu başarıdan ötürü başta Amasya halkı olmak üzere, sağlık teşkilatımıza ve emeği geçen tüm kurumlarımıza teşekkür ediyor, aşılarını henüz yaptırmamış vatan-daşlarımızı, özellikle de gençlerimizi aşı olmaya davet ediyorum.
Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür-lüğümüzce 2021 yılının ilk 6 ayında düzenlenen ‘İstihdam Garantili Meslek Edindirme Kurslarından’ 209 kişi yararlanmış ve bunlardan en az %50’sinin çeşitli sektörlerde istihdam edilmesi planlanmaktadır.
İşbaşı eğitim programlarına baktı-ğımızda aynı dönemde 1645 kişinin istihdam edildiğini görmekteyiz. ‘Toplum Yararına Çalışma Program-larında’ ise 545 kişi istihdam edilmiş olup, program 30 Haziran itibariyle so-na ermiştir.
Pasif İşgücü Hizmetleri Faaliyetleri kapsamında 2021 yılının ilk 6 ayında işsizlik ödeneği alan 683 kişiye yak-laşık 2,6 milyon TL, kısa çalışma öde-neği alan 3574 kişiye yaklaşık 18 milyon TL ve nakdi ücret desteği alan 3686 kişiye ise yaklaşık 13.5 milyon TL olmak üzere, toplamda 7943 vatan-daşımıza 34 milyon TL’ye varan maddi destek sağlanmıştır. Halkımıza sağ-lanan bu destekten ötürü başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, hükü-metimize şükranlarımı sunuyorum.”dedi
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Osman Yılmaz tarafından çeşitli alanlarda yapılan çalışmalara dair bir sunum yapıldı. Sunumdan sonra ise gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanması ile toplantı sona erdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı