Gündem

Amasya Valisi Mustafa Masatlı;

OSB faaliyet alanı 2 katına çıkacak

Suluova Karma Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti Toplantısı Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda Suluova Belediye Başkanı Fatih Üçok ile OSB’nin Müteşebbis Heyeti üyeleri yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında Suluova Karma OSB’nin istikrarlı bir şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ettiğini ifade ederek şunları kaydetti: “OSB’mizin genişleme çalışmaları devam etmektedir.
Genişleme çalışmalarının sona ermesiyle OSB faaliyet alanı yaklaşık 2 katına çıkacak, buna paralel olarak da firma ve istihdam sayısı da artacaktır.
Ayrıca OKA’dan Katma Değerli Üretim Altyapısının Desteklenmesi Mali Destek Programı kapsamında almaya hak kazandığımız hibe desteği ile OSB’mizin altyapı sorunları çözüme kavuşturularak, marka değeri de artacaktır.
Burada ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nezdinde yaptığımız görüşmeler neticesinde çevrenin korunması için büyük önem taşıyan atıksu arıtma tesisi yapımı Bakanlığın 2021-2022 yatırım programına dahil edilmiştir.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantı gündemine yer alan maddeler görüşülerek karara bağlandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı