GÜNCEL HABER

Amasya Valisi Mustafa Masatlı,

“AFET BÖLGELERİNDE NORMALLEŞME OLACAKTIR”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Bartın, Kastamonu ve Sinop İllerinde meydana gelen sel felaketi sonrasında bölgeye yapılan yardımları koordine etmek üzere düzen-lenen toplantıya başkanlık etti.
Toplantıda Amasya Bele-diyesi ile çeşitli kamu kurumları ve ilimizde faali-yette bulunan yardım kuru-luşlarının temsilcileri yer aldı. Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Öncelikle geçtiğimiz hafta Batı Karadeniz Bölgesinde meydana gelen sel felake-tinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, milletimize ise başsağlığı diliyor, böyle felaketlerin bir daha yaşan-mamasını temenni ediyorum.
Bu sel felaketinin akşa-mında Valiliğin koordine-sinde başta İl Özel İdaresin-den olmak üzere Amasya ve ilçe belediyelerimizden de destek alarak 27 iş makine-sini ve 3 jeneratörü bölgeye gönderdik.
Sabah saatlerinde ise ekiplerimiz süratle çalışmaya başladılar. Hali hazırda gönderdiğimiz araç-lar çalışmalarını sürdür-mektedir.
Devletimiz de tüm birimleriyle sel bölgesindeki hayatı normale çevirmek için tüm imkanlarıyla seferber olmuş durumdadırBu noktadan sonra ise o bölgelerde yaşayan vatandaşlarımızın öncelikli temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere Cumhurbaşkanlığımızın talimatı çerçevesinde AFAD Başkanlığı bir yardım kampanyası başlatmıştır. Yardımlar nakdi ve ayni yardımlar olarak yapılabilecektir.
Nakdi yardım etmek isteyen vatandaşlarımız ‘Yangın’ ya da ‘Sel’ yazarak 1866’ya mesaj atarak 10 TL katkıda bulunabilecekler veya Valiliğimiz sosyal medya hesaplarından ilan edilen hesap numaralarına bağışta bulunabileceklerdir.
Ayni yardımlar ise bölgenin öncelikleri baz alınarak AFAD İl Müdürlüğümüzün koordinasyonunda bölgeye ulaştırılacaktır. Halkımızdan ayni yardımda bulunmak isteyenler AFAD Müdürlüğümüze başvurabilirler. İnşallah yardımsever halkımızın da desteğiyle mağdur vatandaşlarımızın yaraları sarılacak ve hayat en kısa sürede normale dönecektir.
Şimdiden bu yardım kampanyasına destek veren ve verecek olan herkese teşekkür ediyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından katılımcılar İlimizden yapılacak yardımların planlamasını yaparak, görüş alışverişinde bulundular.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı