Gündem

AMASYA VALİSİ MUSTAFA MASATLI,

Kamu Hizmetleri Değerlendirme Toplantısına Başkanlık Etti

Amasya Valisi Mustafa Masatlı İlimiz genelinde sunulan kamu hizmetleri ile ka-mu yatırımlarının genel değerlen-dirmesinin yapıldığı toplantıya başkanlık etti.
Toplantıda ayrıca Vali Yardımcıları ve İlçe Kaymakamları ile İl Özel İdaresi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Ticaret İl Mü-dürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, DSİ Şube Müdürlüğü ve Sosyal Yardım-laşma ve Dayanışma Vakfından İl Müdürleri yer aldı.
Vali Mustafa Masatlı toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “İlimizde son bir ayda gerçek-leşen kamu hizmetleri ve yatırımlarını değerlendirmek üzere toplanmış bulu-nuyoruz.
Bu kapsamda gençlik ve spor yatırımları ve kooperatifçilik alanındaki çalışmalar devam etmektedir.
Şehit Aileleri ve Gazilerimiz, öksüz ve yetimler, ihtiyaç sahipleri, yaşlılarımız ve engellilerimize yönelik faaliyetler de aynı şekilde ilçe kaymakamlarımız ve ilgili kamu kurumlarımız tarafından takip edil-mektedir.
Geçtiğimiz günlerde ilimizin bazı böl-gelerinde meydana gelen şiddetli yağış ve dolunun sebep olduğu zararlar gerek İl Özel İdaremiz, gerekse Tarım ve Orman Müdürlüğümüz tarafından giderilmektedir. Özel İdaremizin yol ve altyapı çalışmaları da belirlenen iş takvimi çerçevesinde sürmektedir.
Göreve geldiğimiz ilk günlerden itiba-ren tarımsal sulamada yaptığımız analizler neticesinde yol haritamızı belirlemiştir. Bu kapsamda 2020 yılındaki tarımsal sulama bütçemizi, 2021 yılında yaklaşık 8 kat arttırdığımızı büyük bir memnuniyetle ifade etmek isterim.
İlimizin bazı kesimlerinde kuraklık riskiyle karşı karşıya kaldığımız şu gün-lerde tarımsal sulama faaliyetlerine büyük önem veriyoruz. Bu alanda kısa, orta ve uzun vadeli planlarımızı yapmış bulu-nuyoruz. Tüm bu çalışmaları Sayın Cumhurbaşkanımızın Ülkemiz için belir-lediği 2023 hedeflerini yakalamak ve Amasya’mızı her alanda kalkındırmak için yapmaktayız.
1 Haziran itibariyle köy okullarında haftada 5 gün, şehir merkezlerindeki okullar da ise haftada 2 gün olmak üzere eğitim öğretime başlanmıştır. 6 Haziran Pazar günü yapılacak LGS sınavına İlimiz-den 4106 öğrencimiz katılacak olup, İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda gerekli tedbirler alınmıştır.
Uzun süredir mücadele ettiğimiz salgın sürecinde ise vaka azalışları devam etmek-tedir. Salgını bitirebilecek tek unsur olan aşılamada ise yaş sınırı olmaksızın öğretmenlerimize ve 50 yaş üzeri vatan-daşlarımıza randevu verilmektedir. Aşıla-mada yakaladığımız yüksek oranları koru-mak için, aşı sırası gelen herkesi yaz ayla-rını huzurlu bir şekilde geçirmek adına aşı olmaya davet ediyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından toplantıda, İlimizin sağlık, eğitim, tarım, sosyal hizmetler, sosyal yardım-laşma, genel bütçe yatırımları, İl Özel İdaresi yatırımları, KÖYDES programı ve Kaymakamlıklarımızca yürütülen diğer projelere ilişkin bilgilendirmeler yapılacak, görüş alışverişinde bulunuldu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı