Son Dakika

Amasya Valisi Mustafa Masatlı;

Gençlerimizi ‘Aşı Olmaya Davet Ediyorum’

Amasya Valisi Mustafa MASATLI pandemi sürecinin değerlendirildiği toplantıya Başkanlık etti.
Toplantıda Vali Yardımcıları Bekir Sıtkı Dağ ve Turgay İlhan, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Coşkun ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Kadir Kılıç da yer aldı.
Vali Mustafa MASATLI toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Sayın Sağlık Bakanımızın son açıkladığı verilere göre aşılamada Türkiye 2.’siyiz.
Hedefimiz bu başarıyı devam ettirmek ve aşılama çalışmalarını başarılı şekilde nihayete erdirmektedir.
İlimizde günlük 16 bin doz aşılama kapasitesine sahibiz. Şuanda Birinci Basamak Sağlık Kuruluşlarımız, Aile Sağlığı Merkez-lerimiz ve Hastanelerimizde toplamda 296 aşı noktasında, randevulu ve randevusuz olarak hedef nüfustaki vatandaşlarımıza aşılama hiz-meti vermekteyiz.
Bununla birlikte Amasya’da farklı bir yöntem de izleyerek aşılama hizmetini, 6 ve üzeri işçi çalıştıran işletmeler, fabrikalar, organize sanayi bölgeleri ve köylerimizde sağlık çalışanlarımız yerinde sunmaktadır.
Gençlerimiz nüfusumuzun önemli bir kısmını teşkil etmektedir. Özellikle gençlerimizi aşılama konusunda teşvik etmemiz gerekiyor.
Onlara ulaşabileceğimiz her noktada aşı olmaları için ikna etmemiz çok önemlidir.Turizm sezonunda İlimize gelecek olan misafirlerimize salgın konusunda güvenli bir İl olduğumuzu anlatmamız da yaz sezonundaki ziyaretçi sayılarımızı olumlu etkileyecektir.
Ayrıca sanayi ve tarım sektöründe toplu olarak çalışanlara da yerinde aşı hizmeti sunmaya devam edeceğiz. İhtiyaç duyulan yerlerde Aşı Uygulama Noktaları kurarak gençlerimizi de yoğun şekilde aşılamak için planlamalarımızı yapmış durumdayız. Duyarlı halkımızın da desteğiyle inşallah bu süreci başarıyla atlatacağımıza inanıyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz salgının seyri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.