Son Dakika

Amasya Valisi Mustafa Masatlı;

“Aşı Haritasında ‘Mavi’ iller arasına Girmek”

Amasya Valisi Mustafa Masatlı pandemi sürecinin değerlendirildiği toplantıya Başkanlık etti.
Toplantıda Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Kon-ferans Yöntemiyle İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yer aldı.
Vali Mustafa MASATLI toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “İlimizdeki vakalarda azalış eğilimi devam ediyor. Sayın Sağlık Bakanımızın son açık-ladığı verilere göre aşılamada %69’luk bir oranla Türkiye 7.’siyiz. Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu illeri ara-sında ise aşılamada başı çekmekteyiz. Hedefimiz bu başarıyı devam ettirerek, Türkiye aşı haritasında ‘Mavi’ iller arasına girmektir.İlimizde aşılamaya erişim son derece kolaydır.
18 yaş üstü tüm vatandaşlarımız sağlık kuruluşları başta olmak üzere, Amasya Park AVM, Havalimanı, Otogar, Yavuz Selim Meydanı ve Şehzadeler Gezi yolunda aşılarını anında yaptırabilmektedir.
Ayrıca sanayi ve tarım sektöründe toplu olarak çalışılan yerlerde de aşı hizmetini yerinde vermekteyiz.
Aktif vakaların yaş ortalamalarına baktığımızda en çok vakanın 20-40 yaş arasında tespit edildiğini görmekteyiz. Buda aşılamanın önemini gözler önüne sermektedir.
Gençlerimizin bu noktada aşılamaya daha duyarlı davranması toplum sağlığı açısından son derece önemlidir.
Bugün itibariyle aşılamada hedef nüfusumuzun. %70,04’lük bir oran yakaladık.
Gençlerimizin de konuya biraz daha hassasiyet göstermesiyle hedeflediğimiz rakam-lara ulaşmamız yakındır.
Tüm hemşerilerimizi güzel günlerimize dönebilmek için aşılarını yaptırmaya davet ediyorum.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz salgının seyri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.