Gündem

Amasya Valisi Mustafa Masatlı;

ilimizde Vakalarda Azalış Devam Ediyor

Amasya Valisi Mustafa Masatlı pandemi süreci ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliklerinin değerlendirildiği toplantıya Başkanlık etti.
Toplantıda Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Video Konferans Yöntemiyle İlçe Kay-makamları, İl Emniyet Müdür V. Ramazan Coşkun, İl Jandarma Komutanı Alb. Ayhan Aygün ve İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz yer aldı.
Vali Mustafa MASATLI toplantının açılı-şında yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “İlimizdeki vakalarda azalış eğilimi devam ediyor.
Sayın Sağlık Bakanımızın son açıkladığı verilere göre aşılamada %72,49’luk bir oran-la Türkiye 7.’siyiz. Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu illeri arasında ise aşılamada başı çekmekteyiz.
Bakanlığımızın tarafından aşıda yaş sını-rı 16 ve üzeri olarak belirlenmiştir. Aktif vakaların yaş ortalamalarına baktığımızda en çok vaka aşılama oranı düşük olan genç nüfusta görülmektedir. Gençlerimizin bu noktada aşılamaya daha duyarlı davranması toplum sağlığı açısından son derece önemlidir.
Bildiğiniz gibi bundan 5 yıl önce Ülkemizi parçalamak isteyen şer odakları 15 Temmuz günü hain bir kalkışma gerçekleştirdiler. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hal-kımızın demokrasiye sahip çıkmasıyla bu kalkışma başarısız oldu.
Bu tarihi günün yıldönümü olan 15 Tem-muz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü ili-miz genelinde hak ettiği coşkuyla kutlayacağız.
Ayrıca önümüzdeki hafta idrak edeceği-miz Kurban Bayramı öncesinde İlimizde baş-ta trafik yönünden olmak üzere, tüm tedbir-ler Valiliğimizin koordinasyonunda Kaymakamlıklar ve ilgili kurumları tarafın-dan alınmaktadır.”
Vali Mustafa Masatlı’nın konuşmasının ardından Toplantıda daha sonra katılımcılar çeşitli konularda görüş alışverişinde bulu-nurken, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz salgının seyri hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.