Son Dakika

Amasya Valisi Mustafa MASATLI; Devletimiz tüm imkanlarıyla sel vedoludan etkilenen vatandaşlarımızın yanındadır’

Amasya Valisi Mustafa MASATLI ilimiz-de meydana gelen şiddetli yağış ve dolu sebebiyle Merkez ilçeye bağlı Yolyanı köyü ve Boğaköy’de zarar gören ev ve ahırlar ile tarım arazilerinde incelemelerde bulundu. Valimize incelemelerinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erdin ACAR, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sinan BULUT, İl Tarım ve Orman Müdürü Hayrullah GÖKTEKİN ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ahmet DAVULCU da eşlik etti.
İnceleme yaptığı bölgelerde İl Özel İda-resi ekiplerinin çalışmaları ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin hasar tespit faaliyetlerine de refakat eden Vali Mustafa MASATLI şunları kaydetti: “İlimiz Merkez ilçesine bağlı Yolyanı köyü ve Boğaköy’de 31 Mayıs 2021 tarihi akşam saatlerinde başlayan kuvvetli sağanak yağış ve yer yer dolu yağışı nedeniyle üreticilerimizin meyve, sebze ve tarla ürünlerinde yer yer zararlar oluşmuştur.
Olayın ardından ilk etapta İl Özel İda-resi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri ve Sos-yal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü görevlileri derhal köylerimize yönlendirilmiş ve zarar tespit ekipleri böl-gede raporlama çalışmalarına başlamıştır.
Hasar gören yol ve alt yapının onarıl-ması için İl Özel İdaresi ekipleri de yoğun şekilde çalışmaktadır.
Bu noktada devle-timiz tüm imkan-larıyla vatandaşlarımızın yanında olacak ve üreticilerimizin bu süreci en hafif şekilde atlatmaları için gerekli tedbirler alınacaktır.
Yapılan ön tespitler sonucu zarar gören çiftçilerimizin üretim alanlarında lokal hasarlar olduğu görülmüş olup, bu hasarlar Tarım Sigortaları (TARSİM) kap-samında eksperler tarafından tutulacak raporlar neticesinde karşılanacaktır.
Böyle afetlerle bir daha karşılaşmamızı temenni ediyor, bölgede yaşayan vatan-daşlarımıza ve Amasya’mıza geçmiş olsun dileklerinde bulunuyorum.”
İncelemeleri sırasında köy muhtarları ile ev, ahır ve ekili arazileri zarar gören vatandaşlarımızla da görüşen Valimiz Mustafa MASATLI, altyapı hasarlarının onarılması ve hasar tespit çalışmalarının süratle bitirilmesi için ilgili kurum müdür-lerine talimatlar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.