Son Dakika

Amasya Valisi Mustafa MASATLI, Organize Sanayi Bölgeleri

Üst Kurul Toplantısına Başkanlık Etti

Amasya Valisi Mustafa Masatlı Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurul Toplantısına baş-kanlık etti.
Amasya Valisi Mustafa MASATLI’nın baş-kanlığında yapıldı. Toplantıda Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü ile ilimizde faaliyet gös-teren organize sanayi bölgelerinin müdürleri yer aldı.
Toplantıda konuşan Vali Mustafa MASATLI organize sanayi bölgelerinin ilimiz ve ülkemiz için taşıdığı öneme vurgu yaparak şunları söyledi: “İlimizdeki OSB’lerin verimli bir şekilde çalışması Amasya ekonomisi ve istihdamına önemli ölçüde katkı sağlaya-caktır. Bu kapsamda OSB’lerimizin faaliyet-lerini gözden geçirerek, ihtiyaç ve sorun-larını tespit etmemiz önem arz etmektedir.
Geçtiğimiz hafta Taşova’mız ve Amasya’mız için büyük anlam ifade eden Taşova Karma OSB’mizin lansmanını ger-çekleştirdik. Bundan sonraki süreçte Taşova OSB’yi faal hale getirmek ve en kısa sürede yatırımcıların hizmetine sunmak için çalış-malarımıza süratle devam ediyoruz.
Diğer OSB’lerimizin genişleme çalış-maları da aynı şekilde devam etmektedir.
OSB’lerimizdeki genişleme çalışmalarını tamamlayarak sanayi potansiyelimizi en süt seviyede kullanmayı hedefliyoruz.”
Vali Mustafa MASATLI’nın konuşmasının ardından toplantıda, Taşova OSB’nin faal hale gelmesi için izlenecek resmi prosedür, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından ‘Katma Değerli Üretim Altyapısının Geliş-tirilmesi Mali Destek Programı’ kapsamında onaylanan altyapı projeleri ve OSB’lerin genişleme çalışmalarında gelinen son du-rum ele alındı.”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı