GÜNCEL HABER

Amasya YEDAM’dan Ücretsiz Danışmanlık Desteği

Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM) ile bağımlılara ve yakınlarına ücretsiz psikolojik danış-manlık ve rehabilitasyon desteği sağlayan Yeşilay, Amasya YEDAM’da hizmet vermeye başladı.
Yeşilay Danışmanlık Merkezlerinin tamamı ba-ğımlılık alanında uzman psikologlardan ve sosyal hizmet uzmanlarından olu-şan ekibi, tütünün yanı sıra alkol, madde, internet ve kumar ile ilgili sorunlar yaşayan kişilere ücretsiz psikolojik ve sosyal destek sağla, yeniden hayata ka-zandırılmaları için yardımcı oluyor. Aynı zamanda aile ve yakınlarına da destek vere-rek bozulan yaşam düzeni-nin onarılmasını ve ilişki-lerin sağlıklı devam etme-sini destekliyor. YEDAM’a 115 numaralı Yeşilay Danış-manlık Merkezi Danışma Hattı’ndan ulaşılarak ücret-siz destek alınabiliyor.
Amasya YEDAM, 19.11.2021 Cuma günü saat: 11.00’de bir basın toplantısı yaparak çalışmalar hakkında basına açıklama-larda bulundu.
Amasya Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yakup Türköz toplantının açılış konuşmasını yapma-sının ardından Yeşilay Amasya Şube Başkanı Selim Türkmen açıklamada bulundu. Amasya YEDAM’ın Türkiye’deki 104 merkezden biri olduğunu belirten Yeşilay Amasya Şube Başkanı Selim Türkmen, “Amasya YEDAM’da bağım-lılık konusunda ayakta danışmanlık hizmeti veri-yoruz. Bize danışmak için gelen tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağım-lılığı konusunda sorun yaşayan kişiler, tüm hizmetlerimizden ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Bağımlı kişilere bağımlılık-larından kurtulmaları konusunda yardımcı oluyor ve tekrar kullanmaya başla-maları için yöntemler öğretmek için elimizden geleni yapıyoruz. Öfke kontrolsüzlüğü, kaygı gibi ruhsal sorunlar yaşıyorsa bunların düzelmesi için psikolojik destek veriyoruz. Bu süreci nasıl yönetmeleri gerektiği konusunda ailelerini bilgilendiriyoruz. Bağımlılıktan kurtulmak isteyen vatandaşlarımız, bize başvurarak sağlıklı bir yaşama adım atabilirler” dedi.
Yeşilay Hakkında
1920 yılında faaliyete başlayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri göze-terek bağımlılıklarla mücadele eden; ulusal ve uluslararası düzeyde önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol bağımlılığıyla mücadele hedefiyle kurulmuş; kuruluşundan günümüze bağımlılık türleri arttıkça Yeşilay’ın tüzüğüne yeni çalışma alanları eklenmiştir. Alkolden sonra sigara, uyuşturucu madde, kumar ve internet bağımlılığı mü-cadele alanlarına dahil olmuştur.
Türkiye genelinde 120 Yeşilay şubesi, dünya gene-linde 95 Ülke Yeşilayı bulunmaktadır. 2015 yılında YEDAM (Yeşilay Danış-manlık Merkezi) kurul-muştur.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı