Gündem

AMASYA YEŞİLIRMAK ROTARY KULÜBÜNDEN ANLAMLI BİR PROJE DAHA“ASKIDA OKUL KIYAFETİ”

Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) yeni eğitim-öğretim döneminde ihtiyaç sahibi gençlerimizin / çocuklarımızın okul kıyafeti ihtiyaçlarını karşılamak adına “Askıda Okul Kıyafeti” projesini hayata geçirdi.
Herkesin eşit şartlarda eğitim alabilmesinin gerekliliği düşüncesi ile okulların açılmasına yakın başlatılan projeye Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü üyeleri ve duyarlı vatandaşlarımızın katkısı büyük oldu.Amasya Yeşilırmak Rotary Kulübü (Derneği) dönem başkanı Rtn. Bülent Arabacıoğlu yaptığı açıklamada;
“Askıda Okul kıyafeti projesi kapsamında bir öğrencimizin yüzünü güldürebilmek onların yüreklerine dokunabilmek bizlerin en büyük sevincidir.
Yeni eğitim ve öğretim döneminde çocuklarımıza bir katkı sağlamak üzere bu projeyi gerçekleştirdik. Ağustos ayında ülkemizde çıkan orman yangınlarına karşı dikkat çekebilmek ve duyarlılık oluşturabilmek adına kulüp üyelerimizle birlikte Amasya ili ve civarında ki orman köylerinde çocuk tiyatrosu hazırlayıp oynamıştık. Köyümde Tiyatro Var başlığı ile hazırlamış olduğumuz bu projede oynadığımız tiyatro oyunları sonrasında çocuklarımıza içi kırtasiye malzemeleri dolu 300 adet okul çantaları hediye etmiştik. Bu projeyle de ihtiyaç sahibi yaklaşık 100 çocuğunuza okul kıyafeti temin etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Gücümüzü yanımızda ve bizimle birlikte olan değerli dostlarımızdan alıp dayanışmanın gücüyle verdiğimiz emeğin bizi nihai hedeflerimize ulaştırması dileğiyle Projeye katkı sunan ve destek veren tüm dostlarımıza yürek dolusu teşekkürlerimi sunuyorum..”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.