Gündem

AMASYA’DA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Vatanımız ve Milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını ortaya koyan ve bu özverinin nişanını bedenlerinde gururla taşıyan Kahraman Gazilerimizin şeref günü kabul ettiğimiz ’19 Eylül Gaziler Günü’ Yavuz Selim Meydanında düzenlenen Törenle kutlandı.
Yavuz Selim Atatürk Anıtına sunması ile başlayan tören, başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve okunan İstiklal Marşı ile devam etti. İstiklal Marşı’nın okun-masının ardından çelenk bırakıldı.Türkiye Muharip Gaziler Derneği Amasya Şube Başkanı Ahmet Ünverdi; Türkiye’nin bugün, dün olduğundan daha fazla, iç ve dış düşmanların yoğunlaşan tehdidi altında olduğunu belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için genç yaşta teröre kurban verdi-ğimiz evlatlarımız hepimizi derinden yaralamaktadır. Genç fidanlar bizler için, hürriyetimiz ve bütünlüğümüz için, bayra-ğımız için can vermekte, toprağa düşmektedirler” diye konuştu.Gelişen olayların terör konusunda devlet ve millet ola-rak daha duyarlı olmayı gerek-tirdiğini vurgulayan Ünverdi, “Eli kanlı terörün amacı, Türk milletini toprağıyla birlikte bölmektir. Ülkemizin geleceği için teröre her alanda karşı çıkılmalıdır. Silahlı terör, mis-liyle karşılık verilerek yok edil-melidir” dedi. 15 Temmuz darbe girişiminde ve diğer terör örgütlerinin kanlı eylemlerinde şehit olan asker, polis, korucu ve tüm sivil vatandaşlarımıza rah-met diliyor ve onları saygıyla anıyoruz. Topraklarımızın bir daha istila edilmesine hürriyet ve bağımsızlığımıza göz dikilmesine ne biz ne de bizden sonra nesiller hiçbir zaman müsaade etme-yecektir. İnanıyoruz ki kan dökülerek vatan olan bu topraklar bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak koru-nacaktır.
19 Eylül Gaziler günü münasebetiyle, Büyük Önder Gazi M.Kemal ATATÜRK’ ve silah arkadaşlarını, aramızdan ayrılan gazilerimizi ve vatan uğruna toprağa düşen tüm şehit-lerimizi Türkiye Muharip Gaziler Derneği olarak rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve esenlikler dili-yoruz..”ifadelerine yer verdi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.